Sestdien, 16. jūlijā, pulksten 11 Lubānas evaņģēliski luteriskajā baznīcā muzicēs ērģelniece Ilona Birģele un Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra soliste Evita Zālīte.
Šis koncerts notiks, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajam projektam „Profesionālās mākslas pieejamība Cesvaines un Lubānas novados", nodrošinot Vidzemes novadu klasiskās mūzikas cienītājiem spožus muzikālus priekšnesumus. Koncertā skanēs latviešu komponistu Jāņa Mediņa, Jāņa Kalniņa, Pētera Barisona skaņdarbi soprānam un ērģelēm, kas mīsies ar izcilā ērģeļmūzikas radītāja J. S. Baha kompozīcijām.
Ērģelniece Ilona Birģele absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ligitas Sneibes ērģeļu klasi, maģ. grādu ieguvusi pie profesora Tālivalža Dekšņa. Papildinājusi izglītību ērģeļspēlē Zviedrijā Enshedes Mūzikas konservatorijā pie prof. Gija van Shoonhovena, Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā, Zalcburgā, Amsterdamā, Leipcigā, Hārlemā. Regulāri muzicē Rīgas Domā. 2013. gadā kopā ar Diānu Jaunzemi izveidoja ērģeļu duetu „Riga Organum Duo". 2015. gadā ar panākumiem piedalījās Starptautiskajā ērģeļu festivālā Kondopogā, kur atskaņoja latviešu komponistu ērģeļmūzikai veltītu solo programmu.
Evita Zālīte absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas prof. Ludmilas Braunas klasi. Vokālo meistarību papildinājusi pie A. Hānenas Nīderlandē, kā arī Mozarteum akadēmijas meistarklasēs Nidā. Piedalījusies lielo vokāli instrumentālo formu atskaņojumos kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts Akadēmisko kori „Latvija", kā arī kamermūzikas programmās. Pastāvīga senās mūzikas projektu un festivālu dalībniece. Šobrīd abas mākslinieces izveidojušas kopīgu koncertprogrammu, kas ir kā cildinājums latviešu komponistu ērģeļmūzikai. Esiet gaidīti un uz tikšanos Lubānas evaņģēliski luteriskajā baznīcā 16. jūlijā!