Kā jau laikrakstā „Stars" informējām, no 1. jūlija līdz 3. jūlijam Valmierā, Cēsīs, Burtniekos, Rencēnos, Rīgā, Limbažos, Valkā norisinājās Latvijas IV Olimpiāde 26 olimpiskajos vasaras sporta veidos.
Madonas novada komandā startēja 26 sportisti, kuri cīnījās par medaļām vieglatlētikā, orientēšanās sportā, burāšanā, šaušanā, golfā, tenisā, pludmales volejbolā, triatlonā un BMX sportā. Starts olimpiādē ir uzskatāms par veiksmīgu, jo novada komandas sportisti izcīnīja 6 medaļas – viena zelta medaļa, divas sudraba medaļas un trīs bronzas medaļas. Tika izcīnītas arī piecas ceturtās vietas.
Par Latvijas IV Olimpiādes čempionu orientēšanās sprinta disciplīnā vīriešiem, piedaloties 109 dalībniekiem, ar teicamu startu kļuva Andris Jubelis (skat. „Stara" 6. jūlija numuru).
Sudraba medaļas olimpiādē izcīnīja Jānis Vanags (vieglatlētika, augstlēkšana) un Madonas novada jauktā stafešu komanda orientēšanās sportā – Artjoms Rekuņenko, Andris Jubelis un Una Arama.
Bronzas medaļas godam nopelnīja Krišjānis Beļaunieks 110 metru barjerskriešanā, Una Arama orientēšanās sprinta disciplīnā sievietēm, Gerda Upeniece un Guntra Upeniece dubultspēlē tenisā sievietēm.
Ceturtās vietas izcīnīja Jānis Razgalis 800 metru skrējienā, Lelde Šuma BMX riteņbraukšanā, Elīna Kārkliņa orientēšanās sprinta disciplīnā, Aldis Šuriņš burāšanā un Baiba Niperte triatlonā sievietēm.
Paldies Madonas novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu un iespēju piedalīties Latvijas IV Olimpiādē!
Paldies visiem sportistiem, treneriem, līdzjutējiem, atbalstītājiem un arī visiem tiem, kas mājās turēja īkšķus par Madonas novada sportistiem.
Ar olimpiādes sacensību rezultātiem var iepazīties www.olimpiade.lv sadaļā olimpiades/vasaras IV olimpiāde/rezultāti.
Neliels foto ieskats par Madonas novada sportistiem un Latvijas IV Olimpiādi www.madona.lv sadaļā sports/foto galerija.