Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: referenduma iznākums Lielbritānijā

Redakcija

Autors • 27.06.2016.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par referenduma iznākumu Lielbritānijā, un kādi, jūsuprāt, secinājumi tagad būtu jāizdara ES? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – Tas bija gaidāms, un briti darīs pareizi, izstājoties no ES. Ko ES vajadzētu mainīt, lai citas valstis no tās negribētu izstāties, vienā teikumā ir grūti pateikt. Bet Valsts prezidentam Raimondam Vējonim ir pilnīga taisnība, ka vairāk vajadzētu respektēt nacionālo valstu intereses. ES nevajadzētu visām valstīm, tai skaitā arī attiecībā uz Latviju, diktēt vienādus noteikumus pat sīkumos. Tas ir pil-
nīgi garām. Pat ģimenē nepatīk, ja visu diktē viens.

Madoniete Silvija: – Pareizi arī darīja! ES tagad, iespējams, vairāk ņems vērā nacionālo valstu intereses, bet es īpaši par politiku neinteresējos. Arī uz Angliju neviens no manas ģimenes – ne bērni, ne mazbērni – nav aizbraucis strādāt. Visi dzīvo Latvijā un tepat iztikšanu un maizi pelna ar savām rokām.

Rudīte no Vecpiebalgas: – Vairāk vai mazāk tāds referenduma iznākums bija arī gaidāms. Protams, ES vairāk vajadzētu ņemt vērā nacionālo valstu intereses, Briselei jau nevajadzētu uzspiest direktīvas visās jomās, it īpaši tur, kur tas nemaz nav nepieciešams.

Ilga no Bērzaunes: – Cik saprotu, šāds iznākums ir satraucis lielu daļu pašā Lielbritānijā un tagad tur domā rīkot atkārtotu referendumu. Katrā ziņā es esmu par to, lai Lielbritānija būtu palikusi ES. Savukārt ES vairāk vajadzētu ņemt vērā nacionālo valstu intereses un būtu jāmaina arī lielo sociālo pabalstu politika.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px