– Vai jūs jau esat izdomājuši, kā šogad līgosiet un sagaidīsiet Jāņus (Līgo un Jāņu diena ir pavisam tuvu)? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Larisa: – Droši vien tepat Madonā. Es dzīvoju ļoti labā daudzdzīvokļu mājā, un mums ir izveidojusies laba tradīcija līgot un sagaidīt Jāņus kopā – ar ugunskuru un īstu lauku sieru. Daudz jau būs atkarīgs no laikapstākļiem, bet mums ir arī rezerves variants gadījumam, ja līst lietus. Ir šķūnis, kur lietus laikā patverties. Bet Jāņos šogad jau sola karstu laiku.
Madoniete Evija: – Līgot brauksim uz Cesvaini. Tur lauku mājās arī līgosim. Parasti līgotāju sabrauc daudz, līdz ar to sanāk jautra līgošana. Līgo un Jāņu diena ir vieni no skaistākajiem svētkiem.
Ļaudoniete Iveta: – Līgot dosimies uz Mētrienu pie vīra drauga. Kursim ugunskuru un ievērosim citas Līgo un Jāņu dienas tradīcijas. Mums arī pašiem dēls ir Jānis, vēl jau maziņš (mācās 3. klasē), bet, protams, vārda dienā arī viņu sumināsim.
Madoniete Ausma: – Kā katru gadu, līgosim tepat Madonā. Nekur nebraukšu, bet sabrauks bērni, mazbērni, mazmazbērni. Galdā tiks celts Jāņu siers, Jāņu alus un, protams, arī šašliks, bez kura Jāņu cienasts arī vairs nav iedomājams. Jāņi ir ļoti sirsnīgi un latviski svētki. Eiropas Savienība, NATO un visi pārējie lai dara, kā grib, bet mums tie ir jāsvin. Tie ir mūsu svētki.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA