Jūnija sākumā Elektrum Olimpiskajā centrā, "Daugavas" sporta namā un "Rīdzenes" zālē notika VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotais "Kāruma kausa" izcīņas finālturnīrs U-10 un U-11 vecuma grupās meiteņu un puišu komandām. Piedalījās 103 komandas no visiem Latvijas reģioniem.
VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sacensības pašiem mazākajiem spēlētājiem rīko jau septīto gadu. Sezonas laikā skolēnu brīvdienās dažādās Latvijas pilsētās notiek trīs posmi, bet tūlīt pēc mācību gada beigām Rīgā notiek finālposms, kurā var piedalīties visas komandas, kuras sezonas laikā spēlējušas vismaz vienā posmā.
Madonas BJSS "Kāruma kausa" finālposmā spēlēja tikai U-10 (2006. g. dz.) vecuma grupā ar 2006. g. dz. un 2007. g. dz. zēnu komandām. Abas komandas cīnījās, cik nu varēja, rādīja, kas un cik no fiziskā un tehniskā arsenāla gūts treniņos un cik spēj pielietot spēles laikā. 2006. g. dz. komanda šajā posmā cīnījās ar spēcīgajām BS "Ogre", "Rīdzene", "Basketbola klase", Limbažu/Salacgrīvas komandām. 2007. g. dz. komanda spēlēja pret Saldus, Brenguļu sporta skolas, Smiltenes, A. Kraukļa VEF komandu. Pozitīvi, ka uz šo posmu tika piesaistīti trenera Dzintara Toņņa Cesvaines jaunie basketbolisti.
Mazie basketbolisti un mazās basketbolistes sacentās basketbola tehnikas elementu stafetēs, demonstrēja fizisko sagatavotību un ieguva oficiālo spēļu pieredzi.
Tagad jaunie basketbolisti devušies vasaras atpūtā, kas ir veselīga dzīvesveida un vitamīnu uzņemšanas laiks, līdz atsāksim treniņus augustā Madonas pilsētas sporta centrā dienas nometnē.
Madonas BJSS treneris A. Beķeris joprojām gaida piesakāmies un uzņem jaunus basketbolā trenēties gribošus 2003. g. dz. gara auguma jauniešus, 2006./2007./2008./2009. g. dz. zēnus.