Devītais Eiropas čempionāts orientēšanās sportā no 21. līdz 27. maijam notika Čehijas pilsētas Jesenīkas apkārtnē. Sprintā, vidējā distancē, garajā distancē un stafetē piedalījās 12 Latvijas labākie orientieristi, kuru starpā – arī Andris Jubelis.
Uz Eiropas čempionātu Andris devās kā viens no Latvijas izlases līderiem, jo neilgi pirms Eiropas čempionāta viņš pārliecinoši uzvarēja Latvijas čempionātā sprinta distancē un izcīnīja 2. vietu garajā distancē, piekāpjoties tikai labākajam Latvijas orientieristam Edgaram Bertukam.
Čempionāta ievadā medaļas tika sadalītas sprinta disciplīnās, kurās Andris nepiedalījās, jo koncentrējās tikai uz meža distanci. Lai iekļūtu Eiropas čempionāta finālsacensībās, ir jāpārvar kvalifikācijas robeža, ko Andris izdarīja pārliecinoši un ar 7. ātrāko laiku savā kvalifikācijas skrējienā ieguva vietu nākamās dienas finālsacensībās. Garās distances fināls bija liels pārbaudījums Čehijas kalnos, kur 16,1 km garo distanci ar vairāk nekā 600 m vertikālo kāpumu Andris veica 1:49,53 un izcīnīja 30. vietu, kas ir līdz šim augstākais panākums Eiropas un pasaules čempionātos individuālajā distancē. Čempionāta turpinājumā Andrim neizdevās iekļūt vidējās distances finālā pieļauto kļūdu dēļ, bet viņš to kompensēja ar lielisku startu stafetes 1. etapā, kur lielāko distances daļu bija viens no līderiem un stafeti nodeva 7. pozīcijā. Komandā kopā ar Rūdolfu Zērni un Dāvi Dišleru neilgi pirms finiša vēl atradās 6. vietā, bet diemžēl komandai stafeti neļāva turpināt, jo 2. etapā Rūdolfs finišā paskrēja garām pēdējam kontrolpunktam, tajā neatzīmējoties, līdz ar to komanda tika diskvalificēta, un kārotā 6. vieta netika iegūta.
Kā atzina Andris, čempionāts bija izdevies, jo tika sasniegts līdz šim augstākais rezultāts Eiropas čempionātā, kā arī tikai sīka neveiksme
liedza izcīnīt 6. vietu stafetē. Pēc čempionāta Andris Jubelis ir pakāpies pasaules rangā un šobrīd atrodas 58. pozīcijā, kas arī ir līdz šim augstākais rezultāts. Cerams, jau sezonas beigās izdosies nostiprināties labāko 50 sportistu skaitā.
Nākamie starti Latvijas izlases formā paredzēti jau 11. un 12. jūnijā, kad Andris kopā arī ar citiem madoniešiem – Unu Aramu, Elīnu Kārkliņu, Artjomu Rekuņenko – dosies uz Baltijas čempionātu Igaunijā, kas būs lieliska pārbaude pirms Latvijas olimpiādes, kur Madonas novada komanda orientēšanās sportā būs viena no favorītēm.
Paldies par lielisku atbalstu Madonas novada pašvaldībai un citiem atbalstītājiem.
ORIENTĒŠANĀS KLUBS "MEŽMALAS"/MADONA