Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Skolēniem turpinās eksāmenu laiks

INESE ELSIŅA

Autors • 31.05.2016.

Skolēniem turpinās eksāmenu laiks
Burtu lielums

Vakar eksāmenu matemātikā lika vispārizglītojošo skolu devīto klašu audzēkņi. Dienu iepriekš, kad Madonas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni pulcējās uz konsultāciju, „Stars" apciemoja viņus klātienē.

– Devītajā klasē matemātikas eksāmens parasti ir ļoti nopietns, – atzina matemātikas skolotāja Anita Vabule. – Viela, kas uz centralizēto eksāmenu matemātikā jāiemācās divpadsmitajiem, ir vienkāršāka, devītajiem eksāmens vienmēr ir ļoti pamatīgs un plašs, es teiktu – nedaudz virs vidējā līmeņa. Eksāmenā var izmantot formulu lapas, kaut gan devītajiem daudz jāzina arī no galvas (divpadsmitajiem formulu lapās pierakstu ir vairāk). Eksāmenā 50 minūtes dotas testa daļai, divas stundas – otrajai daļai, kurā ir dažādi uzdevumi. Darbus komisija trīs cilvēku sastāvā labo uz vietas, rezultāti būs zināmi 1. jūnijā.
– Matemātika ir viens no maniem mīļākajiem priekšmetiem, – atklāja Madonas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēkne Monika Baduna. – Man tajā ir labas sekmes, esmu piedalījusies olimpiādēs, patīk arī dabaszinību priekšmeti. Uzskatu, ka liela nozīme dabaszinību priekšmetos ir skolotājam, jo jāmāk pasniegt priekšmetu tā, lai skolēnus tas ieinteresētu. Eksāmenam matemātikā gatavojos, nākot uz konsultācijām, izpildot to, kas uzdots mājās, neko papildus nelasu.
– Man matemātika padodas viegli, bet iespējams, ka tā nebūs studiju virziens, ko izvēlēšos nākotnē, jo mani vairāk saista humanitārie priekšmeti – valodas, literatūra, kulturoloģija, – komentēja ģimnāziste Santa Socka. – 10. klasē, kad jāizvēlas, kurā no trim izglītības programmām turpināt mācības, iešu uz vispārizglītojošo – ja pēkšņi mainu domas, lai visi priekšmeti būtu apgūti.
Santa atzina, ka ģimnāzijā katram skolotājam mācību priekšmeta mācīšanā ir sava pieeja, visi audzēkņus labi sagatavo eksāmeniem. Papildus jāstrādā nav, stundās un konsultācijās viela tiek atkārtota un aktualizēta. Vaicāta, kādas būs atmiņas no proģimnāzijas laika, Santa Socka atbildēja: – Atmiņas ir tikai pozitīvas. Iepriekš mācījos lauku skolā, kur apkārt nebija tik daudz skolēnu. Šeit varēju iegūt daudz jaunu draugu, bija daudz pasākumu („Mūsu talanti", Ziemassvētku pasākums u. c.), kas paliks atmiņā. Kaut ikdienā uz skolu braucu no Liezēres, tas ir tā vērts.
– Esmu lazdonietis, uz ģimnāziju atnācu no Madonas pilsētas 1. vidusskolas, – vēstīja Toms Zvirgzdiņš. – Ģimnāzijā mācījās māsa, arī es gribēju ko dzīvē pamainīt. Mani vairāk saista eksaktie priekšmeti, ar fiziķu komandu bijām „eXperimentā", piedalījos arī atklātajā valsts olimpiādē matemātikā, ķīmijā atzīmes ir normālas, bet šis priekšmets patīk mazāk. Uzskatu, ka ļoti interesantas stundas ir matemātikā, nekad nebūs viens un tas pats, ir dažādi uzdevumi pie tāfeles, spēles – metodika tiek mainīta. Eksāmenam īpaši negatavojos, skolā visu pamatīgi iemāca, konsultācijās vielu atkārtojām. Eksāmens īpaši arī neuztrauc, iespringt vajag divpadsmitajiem, jo viņiem no eksāmenu rezultātiem atkarīgs tas, vai tiks augstskolas budžeta grupā. Es turpināšu mācīties ģimnāzijā, klases kolektīvs mainīsies. Pēc devītās klases absolvēšanas iešu uz b klasi, kur apgūšu dabaszinību programmu.
Jāpiebilst, ka devīto klašu audzēkņiem 7. jūnijā plānots eksāmens vēsturē, pēc tā sekos izlaidums un vasaras atpūta.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px