No 13. līdz 15. maijam Rīgā, Daugavas sporta namā, notika VEF LJBL finālturnīrs U-17 (1999. g. dz.) vecuma grupas jauniešu komandām.
Pirmajā dienā ceturtdaļfinālos neiztika bez pārsteigumiem. Septītā stiprākā komanda pēc regulārā čempionāta BJBS "Rīga"/DSN/"Sporta bode" no cīņas par medaļām "izsita" otro vietu ieņēmušo Jelgavas komandu (58 : 56). Pirmās vietas ieguvējus regulārajā čempionātā – "Valmiera/ORDO" – uzvarēja 8. vietas ieguvēji "Ezerzeme"/Viļāni (110 : 41), BJBS "Rīga"/Rīdzene (3. v.) uzvarēja BJBS "Rīga"/Jugla (6. v.) ar 63 : 56.
Ceturtdaļfinālspēles pirmajā puslaikā Madonas BJSS basketbolistiem izdevās gandrīz viss. Pēc puslaika mums – plus 5 punkti. Otrajā puslaikā BJBS "Rīga", saprotot, ka netiks galā ar "cilvēks cilvēku" aizsardzību, pielietoja "zonas" aizsardzību. Tas arī izrādījās mūsu klupšanas akmens. Nelīdzvērtīgās maiņas un zemais tālmetienu procents liedza mums iekļūt finālu četriniekā. Madonas komandai (4. v.) zaudējums BJBS "Rīga" (5. v.) – 62 : 87 (E. Pētersons – 19 punktu, 20 izcīnītas bumbas; R. Brants – 17 punktu, 3 pārķertas bumbas; L. Lazdiņš – 8 punkti, 10 izcīnītas bumbas; Normunds Skripka – 7 punkti, 6 piespēles; N. Dzelzkalējs – 8 punkti).
Otrajā dienā pusfināla spēlē par 5.-8. vietu iepriekšējās dienas emocijas, nogurums nedaudz bija noplacinājis komandas cīņassparu, tāpēc spēles sākums pret komandu "Ezerzeme/Viļāni" neizdevās. Tomēr no spēles otrās ceturtdaļas komanda atguva enerģiju, negribēja atdot nevienu laukuma centimetru, uzlabojās darbība aizsardzībā, radās arī asumi laukumā, bet, pārņemot iniciatīvu, tika izcīnīta uzvara ar
72 : 56 (L. Lazdiņš – 20 punktu, 10 izcīnītas bumbas; R. Brants – 19 punktu, 4 pārķertas bumbas, 4 piespēles, 8 izcīnītas bumbas; N. Skripka – 15 piespēles, 10 punktu).
Cīņā par 5. vietu sekoja spēle ar Jelgavas komandu. Šajā spēlē cīnījāmies, cik varējām, bet iegāza metienu precizitāte un pārliecība par saviem spēkiem, beigās – zaudējums ar 52 : 68 (E. Pētersons – 18 punktu, 17 izcīnītas bumbas; L. Lazdiņš – 11 punktu, 13 izcīnītas bumbas; N. Dzelzkalējs – 10 punktu; K. Ķeveris – 7 punkti; N. Skripka – 8 rezultatīvas piespēles).
Par čempioniem kļuva "Valmiera/ORDO", 2. vietu izcīnīja BJBS "Rīga"/DSN/"Sporta bode", 3. vietā – BJBS "Rīga", 4. vietā – BJBS "Rīga"/Rīdzene/ERREA, 5. vietā – Jelgava, 6. vietā – Madona, 7. vietā – "Ezerzeme/Viļāni", 8. vietā – BJBS "Rīga"/Jugla.
U-17 grupas vērtīgākais spēlētājs – Edgars Kaufmanis ("Valmiera/ORDO"). Talantu piecnieks: Rainers Kalniņš ("Valmiera/ORDO"), Artūrs Žagars (BJBS "Rīga"/DSN), Francis Gustavs Lācis (BJBS "Rīga/Rīdzene"), Niks Rimšāns (BJBS "Rīga"), Rolands Opaļevs (Jelgava).
Paldies, puiši, par izdevušos sezonu, par 4. vietu regulārajā sezonā Latvijas elitē, par labo finālsacensību gaisotni komandā un labajām sekmēm, bez kurām nevarētu piedalīties finālturnīrā! Paldies par soli uz priekšu, jo aizpērn cīnījāmies par vietu 1. divīzijā, pērn finālturnīrā Valmierā izcīnījām 7. vietu, šogad atkal – nedaudz augstāk.
Ceru uz katra individuālo gatavošanos nākamajai sezonai jūnijā un jūlijā, lai neizniekotu 10 gadu ieguldīto darbu. No 1. augusta mūs gaida smags darbs nometnē un treniņos Madonas sporta centrā, lai sagatavotos pārspēlēm par iekļūšanu 1. divīzijā U-19 vecuma grupā augusta beigās.