Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Latvijas Veselības nedēļa Cesvainē

LAURA KOVTUNA

Autors • 26.05.2016.

Latvijas Veselības nedēļa Cesvainē
Burtu lielums

Laikā no 23. līdz 29. maijam visā Latvijā norisinās Latvijas Veselības nedēļa, ko koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija. Pasākuma mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs, atbalstīt amatieru sporta aktivitātes, kā arī lietderīgi pavadīt laiku.

Plašas aktivitātes pēc iespējas dažādākām vecuma un sportistu grupām Latvijas Veselības nedēļas ietvaros norisinājās Cesvaines novadā.
Kā informē Cesvaines sporta dzīves organizatore Ilvija Trupavniece, viņas galvenais nodoms, organizējot Latvijas Veselības nedēļas aktivitātes Cesvainē, bijis nodrošināt pēc iespējas dažādākas fiziskās aktivitātes nedēļas garumā, lai iesaistītu tajās iespējami plašāku iedzīvoju skaitu atbilstīgi viņu fiziskajai sagatavotībai, vecumam un interesēm. Dalībnieku skaits katrā no aktivitātēm tiek uzskaitīts, un nedēļas beigās rezultāti tiks nodoti Latvijas Tautas sporta asociācijai.
– Latvijas Veselības nedēļa Cesvaines novadā iesākās ar „Rampas pavēlnieku" aktivitātēm āra skeitparkā, kur skeiteri rādīja dažādus trikus. Otrdien norisinājās gan veselīgas sporta aktivitātes pašiem mazākajiem – PII „Brīnumzeme"-, gan darbošanās fizioterapeites Kristīnes Čačkas vadībā senioru sporta laukumiņā Cesvaines pansionāta iemītniekiem un arī citiem interesentiem. Trešdien visas dienas garumā bija iespēja izkustēties mammām ar saviem mazuļiem, dodoties kopējā pastaigā. Vēl ir paredzēts volejbols, sportiskas aktivitātes Cesvaines sporta hallē, bet sestdien, visu dienu, būs tūristu kāpiens Cesvaines pils tornī ar uzdevumu arī saskaitīt pakāpienus. Pēc tam, no pulksten 16, būs pašu cesvainiešu skrējiens pils tornī, – par dažādajām aktivitātēm un to, ka uz dažām vēl par paspēt piebiedroties, pastāsta Ilvija Trupavniece.
Laikraksts „Stars" Cesvainē paviesojās trešdien, kad uz pastaigu pulcējās jaunās māmiņas ar mazuļiem.
Jautāta par iedzīvotāju kopējo atsaucību Latvijas Veselības nedēļā Cesvaines novadā, Ilvija vērtē:
– Kā vienmēr, ir jau cilvēki mazliet kūtri, gribētos, lai ir vēl vairāk to dalībnieku. Taču, ņemot vērā, ka šī ir pirmā reize, kad piedalāmies Latvijas Veselības nedēļā, manuprāt, atsaucība ir pietiekama. Iepriekš sports bija mazliet „piemidzis", bet tagad mēģinām to iekustināt ar kaut ko citādāku, dažādākām aktivitātēm. Pasākuma ietvaros vēlējāmies pulcēt pēc iespējas vairāk cilvēku, kuri kaut ko dara. Mazliet pamainīju programmu, lai katru dienu būtu citas, atšķirīgas aktivitātes. Tas domāts, lai vieni un tie paši sportisti nepiedalītos visos sporta veidos, lai tiešām maksimāli dažādas vecuma grupas, sportisti iesaistītos aktivitātēs.
Esot bērniņa gaidībās, Ilvijai Trupavniecei šķitis aktuāli Veselības nedēļas ietvaros iekļaut arī jaunās māmiņas. Viņām sarīkota pastaiga ar ratiem.
– Citās sportiskajās aktivitātēs mammas nevarētu piedalīties, bet pastaiga nav fiziski ļoti noslogojoša, tā reizē arī ir veselīga un patīkama aktivitāte. Turklāt tā ir iespēja mammām savā starpā iepazīties, parunāties.
Nekad iepriekš pārgājiens mammām nebija rīkots, bet mums ir pietiekami skaista pilsēta, lai to izstaigātu. Pastaiga notika vairākos posmos, jo ir mammas, kam bērniņi iet gulēt vai ir jābaro – katram ir savs dienas režīms. Taču mammas izteica vēlmi labprāt piebiedroties pastaigai citā dienas laikā, tāpēc pastaigu mazliet sadalījām pa daļām. Mammu aktivitāte, ņemot vērā to, ka māmiņu ar bērniņiem novadā nav nemaz tik daudz, ir gana laba – piedalījās ap 10 mammu. Pastaigā devās arī mamma ar četrām meitiņām – diviem dvīņu pāriem -, kas mums vispār ir tāds paraugs. Jāteic, ka mammas pārsvarā ir no lauku teritorijas. Tādēļ ir diezgan problemātiski ar transportu un tikšanu uz kādiem pasākumiem. Kamēr ir skola, tikmēr varbūt vēl var atbraukt ar skolēnu autobusu, bet vasarā tas nekursē. Līdz šim gan tādu pasākumu mammām īpaši nav bijis, principā mammu pastaiga arī bija pirmā. Būtu jauki, ja tā iesāktos kā tradīcija, lai varam sapulcēties vairāk kopā un īstenot jaunas idejas. Mammas noteikti gribētu arī turpmāk savā starpā sapazīties, tikties, iesaistīties interesantās un noderīgās aktivitātēs, – teic Ilvija Trupavniece.
Tam piekrīt pusotru gadu vecā Raimo mamma Santa Ūdre: – Uz pastaigu nācām, jo gribējās sapazīties arī ar citām mammām. Protams, ikdienā ir savas pastaigas un draudzenes, bet gribas to visu vērst vēl plašāk. Domāju, ir jauniešu centrs, varbūt tā paspārnē, ja māmiņas vēlētos, mēs varētu reizi mēnesī satikties, kaut ko pārrunāt, sarīkot citas aktivitātes. Tas gan šobrīd ir vien idejas līmenī, jo taisnība, ka ļoti daudzām mammām ir grūti uz Cesvaini tikt.
Harija (astoņi mēneši) mamma, vietējā cesvainiete, Dita Rumpe ar prieku izmantojusi iespēju izkustēties un iegūt jaunas paziņas pastaigas laikā. Arī mēneša un divu nedēļu vecā Rinalda mamma Sanita Rustamova atzīst, ka aktivitātes jaunajām māmiņām noteikti vajag vērst plašumā: – Plānojam braukt uz Madonas svētkiem, kur būs „četru riteņu pastaiga". Gribas taču tikties un aktivitātēs piedalīties gan pašiem, gan kopā ar mazuli.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px