4. maijā pēc trīs gadu pārtraukuma apmeklētājiem durvis vēra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka.
Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis tika atklāts 1905. gadā, tas ir arhitekta Vilhelma Neimaņa darbs.
Restaurētajā ēkā apmeklētājus nu gaida jauna pastāvīgā ekspozīcija „Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts" (vēsturiskās ēkas 2. un 3. stāvā), kā arī divas atklāšanas izstādes, veltītas izciliem Latvijas māksliniekiem: „Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība" (Lielajā izstāžu zālē jaunajā apakšzemes piebūvē) un „Boriss Bērziņš (1930-2002). Sudrabs/zelts" (vēsturiskās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs).
Skatītāju ērtībām tiek piedāvātas mūsdienīgas ekspozīciju interpretācijas un izziņas iespējas, bezvadu interneta pieslēgums, atpūtas zonas pastāvīgajās ekspozīcijās, kafejnīca un suvenīru veikals. Muzejs ir pilnībā pieejams arī ģimenēm ar bērnu ratiņiem un apmeklētājiem ratiņkrēslos.