– Vai 4. maijs jūsu ģimenē ir svētki, un kādas ir jūsu domas par aicinājumu 4. maijā rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ēvalds no Jēkabpils: – Atceros gan 4. maiju, gan augusta puču, gan citus tā laika notikumus, kad tika atjaunota Latvijas neatkarība. Svētki pilsētā iesākas no rīta ar dievkalpojumu, un notiek dažādi pasākumi visu dienu. Svētkos jau parasti klāj baltu galdautu. Tas rada svinīgu noskaņu, kuras reizēm, svinot svētkus, kā saka, „pa prasto", nav. Tagad, kad par to tiek runāts, arī sabiedrībā šī tradīcija iedzīvosies arvien vairāk.
Dana no Lubānas: – Tas ir nozīmīgs datums Latvijas vēsturē. Šajā dienā, protams, nestrādājam tādus lielākus darbus, bet nav arī tā, ka īpaši ģimenē tos svinētu. Doma par balto galdautu gan ir laba, un šādi svinēt svētkus jau ir ļoti jauki.
Cesvainiete Sintija: – Tos svinēsim kopā ar ģimeni, varbūt ne tik ļoti, bet kādu brīdi pasēdēsim kopā. Latvijas vēsturē 4. maijam ir liela nozīme. Arī ideja par baltajiem galdautiem ir ļoti jauka un atbalstāma.
Inga no Kusas: – 4. maijs ir ļoti nozīmīgi svētki. Arī ideju par baltajiem galdautiem es atbalstu, tas atbilst latviešu galda klāšanas tradīcijām. Svētkos vienmēr ir jābūt baltajiem galdautiem, turklāt ne tikai sagaidot Latvijas valsts simtgadi, bet arī ģimenes svētkos.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA