Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Černobiļas AES avārijas 30. gadadiena

Redakcija

Autors • 26.04.2016.

Burtu lielums

Kāds jūsu atmiņā palicis laiks, kad notika avārija Černobiļas AES? – vakar, Černobiļas AES avārijas 30. gadadienā, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Imants no Ērgļu novada: – Toreiz jau pagāja kāda nedēļa, pirms par to uzzināju no radio, bet arī tad uzreiz neaptvērām, cik tā ir bīstama. To aptvērām pamazām, kad uzzinājām, ka Eiropa ir uztraukusies par palielināto radiācijas līmeni, kas to bija sasniegusi. Es domāju, ka Černobiļas avārijas seku likvidācijas dalībniekiem netiek sniegta pienācīga palīdzība, un smagāk cietušie ir jau miruši. Bet ko lai dara, tā tomēr bija cita valsts. Un ja Krievija ir PSRS mantiniece, tad Krievijai nepieciešamo palīdzību arī vajadzētu sniegt.

Madonietis Agris: – Toreiz es studēju. Atceros kādu ekskavatoristu, kas devās uz Černobiļu un pēc tam jocīgs palika. Sākumā tas viss tika slēpts, tikai vēlāk uzzinājām par lielo radiāciju.

Barkaviete Staņislava: – Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībniekiem vajadzētu sniegt lielāku palīdzību, segt ārstēšanās izdevumus. Toreiz bija briesmīgs laiks, sākumā tas viss tika slēpts.

Jānis no Sarkaņu pagasta: – Atceros, kā toreiz jau pēc Černobiļas avārijas skolēni uz turieni turpināja braukt ekskursijās. Neviens jau neko neteica, ka tur ir bīstami un palielināts radiācijas līmenis. Arī tiem, kuriem Černobiļā bija jānovērš avārijas sekas, nekāds kūrorts tas nebija.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px