Portālā „Manabalss.lv" tiek vākti paraksti, lai lielveikalus un tirdzniecības centrus Latvijā svētdienās slēgtu. – Vai jūs atbalstāt lielveikalu slēgšanu svētdienās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Karīna: – Svētdienās es iepērkos diezgan daudz, bet, neraugoties uz to, uzskatu, ka svētdiena ir tāda diena, kad visiem vajadzētu atpūsties, līdz ar to – kāpēc gan veikaliem būtu jāstrādā? Svētdiena vairāk ir ģimeniska diena, kad vairāk laika būtu jāpavada ar ģimeni.
Jānis no Cesvaines novada: – Es uzskatu, ka lielveikalus svētdienās nevajadzētu slēgt. Ne jau visiem ir iespēja tajos iepirkties darbdienās, un daļai arī sestdienās ir jāstrādā. Es pats gan cenšos lielveikalos iepirkties sestdienās, lai svētdiena būtu kā atpūtas diena. Varbūt svētdienās lielveikalos varētu saīsināt darba laiku.
Andris no Rīgas: – Lielveikali svētdienās varētu nestrādāt, lai tā būtu brīvdiena arī veikalu darbiniekiem. Tas rosinātu vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, bērniem, doties pie dabas, nevis iepirkties un izklaidēties tirdzniecības centros.
Madonietis Raimonds: – Iespēja atpūsties svētdienās jādod arī lielveikalu darbiniekiem. Tas nav pareizi, ka viņiem šajā dienā ir jāstrādā. Arī viņiem svētdienās ir jābūt kopā ar ģimeni un bērniem, jādodas pie dabas un citos izbraukumos. Arī mums, pārējiem, nekas nenotiks, ja tieši svētdien pietrūks cukura vai sāls.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA