Madonas augstākās izglītības centrs sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (iepriekš Rēzeknes Augstskola) jau kopš 2014. gada septembra realizē programmētāju apmācības 1. līmeņa augstākās izglītības programmā.
Mācības notiek Madonas pilsētas 1. vidusskolas telpās. Šobrīd apmācības tiek vadītas astoņiem 2. kursa studentiem un četrpadsmit 1. kursa studentiem. Apmācības ir uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas iniciatīva. Ilgtermiņa attīstības plānā ir attīstīt IT nozari Madonas novadā, nodrošinot speciālistu pieejamību, lai nākotnē novadam varētu piesaistīt informācijas tehnoloģiju uzņēmumus un radīt jaunas darbavietas. Jau patlaban 2. kursa programmētāji ir praksē SIA „Line Full", kuras ietvaros apgūst padziļinātas programmēšanas zināšanas.
Kopš programmas atvēršanas 2014. gadā Madonas novada pašvaldība līdzfinansē programmas administrēšanas izdevumus. 2014. un 2015. gadā šai programmai no pašvaldības budžeta tika atvēlēti 6094,75 eiro. Arī šogad plānota uzņemšana šajā programmā, kopējo studentu skaitu palielinot līdz 40. Madonas novada domes sēdē 31. martā tika nolemts piešķirt 6094,75 eiro no pašvaldības budžeta Madonas augstākās izglītības centram, lai turpinātu programmētāju apmācību Madonā.