– Kādi ir jūsu vērojumi – vai pērnās zāles dedzināšana ir mazinājusies, un vai šopavasar esat manījuši, ka kaut kur jau tiktu dedzināta kūla? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Rolands: – Katrā ziņā šopavasar vēl neesmu redzējis, ka kaut kur tiktu dedzināta pērnā zāle, bet, iestājoties vēl siltākam laikam, droši vien sarosīsies arī kūlas dedzinātāji. Ir jāapstrādā zeme un jāappļauj lauki, tad nebūs, ko dedzināt.
Vasīlijs no Mārcienas: – Šopavasar mūspusē kūla vēl nav dedzināta. Tas vairāk būtu jākontrolē, bet tiem, kas tomēr izlemj to nelielās platībās sadedzināt, būtu jāstāv klāt un nekādā gadījumā to bez uzraudzības nedrīkstētu atstāt. Esmu vienisprātis ar tiem, kuri uzskata, ka lauki būtu jāapstrādā. Tad kūlas ugunsgrēki izbeigtos paši no sevis.
Pāvils no Mārcienas: – Mūsu apkārtnē šogad it kā vēl nav manīts neviens kūlas dedzināšanas gadījums. Man pat šķiet, ka beidzamajos gados tā ir gājusi mazumā. Es domāju, ka to var skaidrot gan ar to, ka cilvēki ir kļuvuši apzinīgāki, gan ar ES platībmaksājumiem.
Vera no Sarkaņiem: – Pie mums vismaz pagaidām neviens vēl nededzina. Neesmu redzējusi, ka kāds to būtu darījis arī iepriekšējos gados. Tagad jau daudzi baidās, sodi par kūlas dedzināšanu taču ir pietiekami bargi, turklāt laukus jau cenšas appļaut.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA