Pirmo reizi Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas speciālisti pirmsskolu un vispārizglītojošo skolu pedagogiem organizēja metodisko izstrādņu skati.
Tajā kopumā tika iesniegti 34 darbi, piedalījās 38 dalībnieki, jo bija dota iespēja metodiskos darbus izstrādāt arī autoru kolektīviem. Skates 1. kārta tika vērtēta metodisko apvienību ietvaros, uz 2. kārtu tika izvirzīti 23 darbi. No tiem žūrija desmit darbu izvirzīja prezentēšanai pedagogu metodiskā darba konferencē, kas Madonas kultūras namā ritēja 18. martā.
Pēc pašvaldības pārstāvju apsveikuma konferences dalībnieki noklausījās desmit labāko metodisko izstrādņu skates dalībnieku prezentācijas. Vēlāk RPIVA lektore Lolita Kostjukova sniedza ieskatu tēmā „Pedagoga metodiskās meistarības aspekti", un visbeidzot notika metodisko izstrādņu skates uzvarētāju apbalvošana.
Pateicību par piedalīšanos saņēma visi iesaistītie pedagogi, atzinības raksti tika pasniegti prezentāciju dalībniekiem, bet godalgas – trim labāko darbu autoriem.
– Ieguvēji šodien ir visi – gan tie, kas strādāja un apkopoja savu pieredzi, iedziļinājās problēmās un uzdevumos, gan tie, kas pieredzi tikai smēlās, – novērtēja Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Jansone. – Tas deva pārliecību uzdrīkstēties un pamēģināt metodisko pieredzi apkopot ikvienam. Šo aktivitāti nākotnē noteikti turpināsim, un mēs ceram, ka nākamgad iesniegto darbu būs vēl vairāk un būs pārstāvētas visas novada izglītības iestādes.
Sarmīte Jansone neslēpa, ka daži prezentētie darbi bija paraugstunda ikvienam. Viskuplāk pārstāvēta bija Madonas pilsētas 1. vidusskola. Iesniegtie referāti turpmāk būs pieejami novada pašvaldības izglītības nodaļas metodiskajā kabinetā, skolotāji ar savām metodiskajām izstrādnēm ir gatavi dalīties arī apvienībās. Skolotāju tradicionālajā augusta konferencē darbi, kas netika prezentēti, bet ir tā vērti, lai izskanētu plašāk, prezentāciju veidā metodiskajās apvienībās noteikti izskanēs.
– Sveci zem pūra turēt nedrīkst, ir jādalās ar kolēģiem! – pamatoja pasākuma organizatore.
Žūrijas komisijas vārdā savu viedokli pauda RPIVA Madonas filiāles vadītājs Guntars Agate Paeglis: – Lasot darbus un klausoties prezentācijas, izjutu lielu prieku par dzīves aicinājumu, kas katrā no pedagogiem mīt. Par mīlestību, ko jūs veltāt mūsu bērniem, un brīnumu, ko rada patiess skolotāja aicinājums. Žūrijai vienmēr ir grūti izšķirties, kurš ir labākais darbs. Kā trīs bērnu tēvs gribu teikt, ka labprāt savus bērnus sūtītu mācīties pie ikviena no jums.
Godalgoto vietu ieguvējas – Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotāja Dace Frīdvalde (3. vieta), Kristīne Aizpurve (2. vieta) un Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāja Līga Ragaine (1. vieta) – saņēma arī naudas balvas: 3. vietas ieguvēja – 50 eiro, 2. vietas ieguvēja – 75 eiro, 1. vietas ieguvēja – 100 eiro. Skatītāju balva par vērtīgāko metodisko izstrādni, ko noteica klātesošie skolotāji, tika piešķirta skolotājai Kristīnei Aizpurvei.
– Vislabākā metode ir mīlestība, ar to mēs ejam pie bērniem, – pateicoties par apbalvojumu, minēja skolotāja Līga Ragaine.
– Es runāju par tēmu „Meiteņu un zēnu mācīšanās un uzvedības atšķirības", – „Staram" vēstīja Kristīne Aizpurve. – Materiāli krājās, līdz jaunieši ar saviem jautājumiem mani provocēja tos apkopot. Piemērus prezentācijai izvēlējos no savas dzīves, kā no pašas meitām un vīra, viņus nesalaužot, vislabāk varu panākt to, ko vēlos. Arī jauniešiem tas ir svarīgi, lai viņi necenšas cits citu pārtaisīt, bet pieņem to, kāds otrs cilvēks ir. Darba tēma ir saistoša skolēniem no 7. līdz 12. klasei. Nedaudz papildinot, informāciju varētu sniegt arī pieaugušajiem – gan mammām, gan tētiem.
Skolotāja piebilda, ka vislielākais darba gandarījums viņai bijis šogad, kad 23. februārī klases meitenes atnākušas ar pašceptiem kēksiņiem, kuros iesprausti karodziņi ar zēnu raksturojumu, savukārt 8. martā puiši revanšējušies, atnesot tulpju klēpjus un katrai meitenei pasniedzot puķes.
Tā kā konkursā piedalījās arī pirmsskolas skolotāji, jautāju viņu viedokli par pasākumu.
– Jauki, ka bija iespēja piedalīties, arī tēmu atrast nebija grūti, –
atzina Barkavas pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte" skolotāja Ina Barkāne. – Es rakstīju par pasākumiem un zīmēšanas nodarbībām bērnudārzā. Nesen aizstāvēju maģistra darbu par sporta iesaisti nodarbībās, bet šo materiālu konkursam neiesniedzu. Uzskatu, ka konference bija interesanta, vienīgi vairāk bija skolu, nevis pirmsskolu skolotāju prezentāciju. Mani interesētu kolēģu veikums tieši no pirmsskolas.
– Izglītības procesā svarīgas ir divas lietas – mācīšana un mācīšanās, – konferences noslēgumā pauda Sarmīte Jansone. – Abām būtu jāiet roku rokā. Ir brīnišķīgi, ja pedagogs reizē māca un arī pats mācās. Ieguvums no šodienas konferences ir jauni darba paņēmieni, iespēja paskatīties uz zināmām lietām citādāk. Jo vairāk iemaņu, prasmju, instrumentu ir mūsu rīcībā, jo izredzes sasniegt mērķi ir lielākas. Ar humoru runājot – ja mūsu vienīgais instruments ir āmurs, visas problēmas, kas apkārt, mēs uztveram tikai kā naglas. Ceru, ka skolotājiem tas nedraud – esam radošā procesā, neapstāsimies un skolotāju instrumentu arsenālu bagātināsim.