– Kā jūs esat uztvēruši traģiskās ziņas no Briseles par tur notikušajiem teroraktiem? – pirms Lieldienām vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Mētrēniete Aija: – Tie, protams, ir ļoti satraukuši. Taču manī rada izbrīnu, kāpēc drošības dienesti nerīkojās enerģiskāk un tos nenovērsa; kāpēc EP deputāte Inese Vaidere tikai tagad runā par to, ka policija Briselē nav savu uzdevumu augstumos. Būtu jāaptur arī lielā bēgļu straume.
Madonietis Renārs: – Situācija ir ļoti satraucoša. Nav izslēgts, ka pēc pāris gadiem tas var nonākt arī pie mums un tieši skart mūs, nevis tikai citas valstis. Varbūt tas būtu savtīgi, bet, manuprāt, nevajadzētu laist iekšā bēgļus, vismaz ne tādā skaitā, ko vairs nav iespējams pat izkontrolēt.
Rihards no Stalīdzāniem: – Tāda iespējamība jau nekad nav tikusi izslēgta. Terorismu ir grūti izskaust un potenciālos teroristus izskaitļot, tāpēc bēgļus, manuprāt, Eiropā nevajadzētu uzņemt vispār.
Madoniete Dzintra: – Ziņa par sprādzieniem Briselē satrieca. Par to otrdienas rītā uzreiz pēc sprādzieniem izlasīju internetā. Diemžēl kaut kas tāds bija arī gaidāms. Izskatās, ka visā pasaulē potenciālie teroristi ir noslēpušies „slēpņos", gaidot, kad tiks dota pavēle rīkoties. Cerams, ka Eiropa mainīs savu nostāju un rīkosies izlēmīgāk, pasargājot savus pilsoņus no jauniem teroristu uzbrukumiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA