112 komandas un vairāk nekā tūkstotis jauno basketbolistu no visiem valsts reģioniem 16. un 17. martā piedalījās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotajos "Kāruma kausa" izcīņas posmos Madonā, Ķekavā, Rugājos, Rūjienā, Valmierā, kā arī vairākās Rīgas sporta zālēs – Iļģuciema vidusskolā, 47. vidusskolā, Juglas sporta namā.
Madonā 16. martā U-10 (2006. g. dz. un jaunāki) vecuma grupā sacentās piecas komandas: "Madona 1", "Madona 2", Madonas BJSS/Ērgļi, "Līvāni" un "Smiltene". Jaunie censoņi sacentās basketbola elementu stafetēs, mēģināja vairāk saprast basketbola spēles noteikumus, sacenšoties spēlēs.
Madonā notika sešas spēles. To rezultāti ir šādi: MBJSS/Ērgļi – "Madona 2" – 29 : 30; "Madona 1" – "Smiltene" – 50 : 41; MBJSS/Ērgļi – Līvāni – 19 : 76; "Madona 1" – "Madona 2" – 44 : 40 (pagarinājumā); MBJSS/Ērgļi – "Smiltene" – 38 : 33; "Madona 1" – "Līvāni" – 37 : 83.
Skaidrs ir viens, ka vecāki un bērni spēlēs vēlas redzēt uzvaras, bet galvenais šajā vecumā ir veidot attieksmi pret treniņu procesu, kā iemācīties pareizi tehniskos elementus, attīstīt vispārējo fizisko sagatavotību. Vēlāk, ja vecāki atbalstīs jaunos censoņus, būs arī pozitīvās emocijas par ieguldīto darbu, līdzekļiem, un būs arī uzvaras. Mūsu uzdevums sporta skolā ir trenēties un spēlēt 10-12 gadu, labāko sniegumu un attieksmi parādīt vidusskolas gados, nevis gūt uzvaras tagad un drīzumā izstāties no sporta skolas apnikuma vai citu interešu vadītiem.
Paldies tiesnešiem, bērniem un vecākiem! Aicinu trenēties, iestāties sporta skolā basketbola nodaļā 2006., 2007., 2008., 2009. g. dz. zēnus.