Vakar tiesa nolēma atzīt AS „Trasta komercbanka" par likvidējamu. – Vai, jūsuprāt, Latvijā banku nav tomēr par daudz, un vai jūs tām uzticaties? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Anna no Praulienas: – Man šķiet, ka banku Latvijā ir nedaudz par daudz. Es jau daudzus gadus uzticos Swedbank, vēl no tiem laikiem, kad tā bija Latvijas Zemes banka un vēlāk – Hansabanka.
Madoniete Aija: – Es domāju, ka Latvijā banku ir drusku par daudz. Savu iespaidu atstāj arī tas, ka ekonomiskā krīze ir visur, bet visnaudīgākie, protams, ir nerezidenti, nevis rezidenti, un tur nauda ir visāda, kā nu kuro reizi, tāpēc, rīkojoties ar šo naudu, ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai nesanāktu tā, ka legalizētu kaut ko netīru. Šajā situācijā svarīgi, ka valstij nebūs jāpiedalās tās sanācijā (vismaz es tā ceru). Tas ir pozitīvi, ka beidzot ar banku uzraudzību esam tik tālu tikuši.
Viktors no Lubānas: – Es jau daudzus gadus sadarbojos ar Swedbank, un sadarbība mani apmierina. Iespējams, ka banku varētu būt arī mazāk. Katrā ziņā tad, kad kādu banku atzīst par likvidējamu, izjūtas ir nepatīkamas.
Madonietis Ilgonis: – Tiešā veidā mani tas neskar, jo esmu Swedbank klients. Manuprāt, Latvijā banku ir par daudz, tām savā starpā ir grūti konkurēt. Savulaik bija viena Latvijas valsts banka, un visa nauda bija drošībā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA