– Kāds, jūsuprāt, šogad būs pavasaris – agrs vai vēls, un vai jūs, domājot par pavasara darbiem, varbūt esat jau ko iesējuši? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anna: – Pagaidām vēl neko nesēju, jo domāju, ka pavasaris būs pavēls. Nedaudz vēlāk sēšu gan puķes, gan tomātus, bet ar to nesteidzos, lai stādi neizstīdzētu, jo tad tie nebūs nekur liekami. Daļu stādu izaudzēju pati, bet daļu nopērku.
Madoniete Stefānija: – Man ir mazdārziņš, kur daudz ko var izaudzēt. Tomāti ir jau sasēti. Vēl audzēju piparus podiņos, tāpat dažādas puķes. Domāju, ka par ātru neesmu iesējusi un viss būs kārtībā.
Madoniete Mārīte: – Es sekoju sinop-tiķu prognozēm. Man šķiet, ka pavasaris tomēr būs diezgan agrs vai vismaz silts. Stādus audzēju pati, bet iesējusi vēl neesmu. Skatos pēc kalendāra, kurās dienās iesaka, kas ir jāsēj. Piemēram, šodien ir jāsēj redīsi, bet tuvākajās dienās – tomāti. Audzēju arī uz palodzes. Piemēram, zaļie loki man jau ir.
Vizma no Sauleskalna: – Pavasaris būs vēls, jo sniega vēl ir ļoti daudz, ātrāk par Lieldienām tas nenokusīs. Dārzs mums ir, līdz ar to visu izaudzējam paši, – gan burkānus un bietes, gan kāļus, protams, arī visus zaļumus. Esmu iesējusi puravus, lai tie, tāpat kā citus gadus, izaugtu lieli. Ir jākustas, nevar taču, rokas klēpī salicis, sēdēt. Kā dakteri saka, ziemā visi pensionāri slimi, bet, kad sākas pavasara darbi, visi paliek veseli…
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA