20. un 21. februārī Alūksnes novada Kornetos norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm sprinta un vidējā distancē. Kuplajam Madonas BJSS/OK "Arona" pārstāvju pulkam mājās izdevās pārvest iespaidīgu medaļu daudzumu – 33 dažāda kaluma medaļas.
Vēl nedēļu pirms sacensībām nebija drošas informācijas par to, vai čempionāts notiks, jo sniega sacensību apvidū faktiski nebija, bet pēdējā brīdī sasniga minimālais sniega daudzums, lai sacensības varētu notikt. Pateicoties lielam organizatoru darbam, dalībniekiem tika piedāvātas gana kvalitatīvas un interesantas distances. Sacensības ar klātbūtni kupli pagodināja arī Igaunijas un Lietuvas sportisti. Pie Latvijas čempionāta medaļām gan tika vien tie, kas ir reģistrēti orientieristu datubāzē (ODB). Špūres apvidū lielākoties bija sadzītas pa pļavām, kas veidoja pusi no kartes, un dalībniekiem piedāvātajās distancēs vajadzēja izvēlēties labāko ceļa variantu apkārt ar mežu aizaugušajām vietām vai arī neapjukt lielajā špūru tīklā. Vidējās distances apvidus atšķirībā no sprinta bija fiziski smagāks, vairāk lielu kalnu, kuros bija jātiek augšā. Tomēr interesantais distances plānojums radīja orientieristiem gandarījumu par piedalīšanos sacensībās. Dažām grupām bija ieplānots arī interesants kontrolpunkts, kurš piestiprināts pie Latvijas-Igaunijas robežstaba.
Sprinta distancē uzvarēja Elīza Madsena W12 grupā, Dāvis Vintišs M12 grupā, Gunārs Ikaunieks M45 grupā un Aira Bērziņa W60 grupā. Sudraba medaļu izcīnīja Anete Strauta W12 grupā, Uģis Beķeris M14 grupā, Jēkabs Putniņš V16 grupā, Niks Pļaviņš M18 grupā, Sigita Lapsiņa W21 grupā un Nauris Raize M21 grupā. Bronzas medaļu ieguva Ritvars Ļepeškins M12 grupā, Monika Baduna W16 grupā, Zane Čamane W21 grupā, Juris Dzenītis M35 grupā, Alvis Mats M45 grupā un Dace Saulīte W55 grupā.
Vidējā distancē zelta medaļu izcīnīja Anete Strauta W12 grupā, Dāvis Vintišs M12 grupā, Uģis Beķeris M14 grupā, Niks Pļaviņš M18 grupā, Rimmo Rõõm M20 grupā un Gunārs Ikaunieks M45 grupā. Pie sudraba medaļas tika Ritvars Ļepeškins M12 grupā, Sigita Lapsiņa W21 grupā, Nauris Raize M21 grupā, Juris Dzenītis M35 grupā un Alvis Mats M45 grupā. Bronzas medaļu ieguva Monika Baduna W16 grupā, Andres Rõõm M18 grupā, Zane Čamane W21 grupā, Jānis Baunis M21 grupā, Dace Saulīte W55 grupā un Juris Drunka M60 grupā.