Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad Valsts asinsdonoru centra darbinieki organizēs izbraukuma dienas Madonā. Kā „Staru" informē Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgā Maira Lapa, donoru diena Madonā būs jau 29. martā.
Asinis varēs ziedot J. Norviļa Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē no pulksten 9 līdz 13. Lai nodotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase, ID karte vai autovadītāja apliecība). Pie reģistrācijas asins nodošanai nepieciešams uzrādīt arī bankas konta numuru, jo no 2015. gada 1. jūlija uzsākti bezskaidras naudas norēķini ar donoriem, kā ietvaros kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai tiek ieskaitīta donora bankas kontā.
„Atgādinām, ka ļoti svarīgs potenciālajam donoram ir hemoglobīna līmenis asinīs. Lai tas būtu pietiekams, cilvēkam svarīgi uzturā lietot produktus ar augstu dzelzs saturu. Organismam viegli asimilējamu dzelzi satur arī veselīgais saldums hematogēns," akcentē Maira Lapa.
Jāpiebilst, ka iepriekšējā, 2015., gadā Valsts asinsdonoru centrā asinis ziedojis 34 001 asins donors un 1316 plazmas donoru, bet pavisam visā Latvijā pērn asinis ziedotas 51 440 reižu un plazmas donācijas veiktas 7589 reizes.