Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ziemas galvaspilsētā – slēpo

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 15.02.2016.

Ziemas galvaspilsētā – slēpo
Burtu lielums

Ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas sportistu piedalīšanos pagājušajās brīvdienās noslēdzās Latvijas čempionāta 2. posms un vienlaikus arī FIS sacensības distanču slēpošanā.

Daudzviet, arī Vietalvas "Mailēs", ieilgušajā atkusnī sniega vairs nebija, tāpēc Latvijas čempionāta 2. posma sacensības 13. un 14. februārī tika pārceltas uz sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils". Ja reiz Madonu esam nodēvējuši par ziemas galvaspilsētu, sniegam te ir jāturas visilgāk, turklāt brīvdienās sagaidījām arī pamatīgu īstā sniega papildinājumu, lai varētu runāt par baltās ziemas atgriešanos. Komentētāja Ivara Bāča aizrautīgā balss mikrofonā, sniedzot visaptverošu ieskatu starptautisko sacensību norisē, tālu skanēja visā Madonā, aicinot arī līdzjutējus apmeklēt "Smeceres silu".
Sestdien pie mums varēja ievilkt špūri klasiskajam stilam, jo Latvijas čempionātā 2. posmā un vienlaikus arī FIS sacensībās sprintā sportisti sacentās klasiskajā stilā.
"Smeceres sila" trasē vīriešiem 1,6 km distancē piedalījās 36 slēpotāji, bet sievietēm 1 km sprintā sacentās 21 slēpotāja.
Latviešiem kā vienmēr spēcīgi konkurenti bija lietuvieši un igauņi. Sprintā uzvarēja Martins Polluste un Kati Tammjarva no Igaunijas, bet labākie no mūsējiem bija Ingmars Briedis un Inga Dauškāne, kuriem attiecīgi vienpadsmitā un otrā vieta.
No madonietēm labu sniegumu parādīja Kitija Auziņa un Ieva Pūce. Pusfinālā FIS protokolā viņas ierindojās vienpadsmitajā un četrpadsmitajā vietā.
Otrajā sacensību dienā – 14. februārī – sniega jau bija sasnidzis pavisam daudz, un snigšana turpinājās arī visu dienu. Sacensībās 15 km brīvajā stilā ar intervāla startu vīriešiem uzvarēja igaunis Johanness Alvars Alevs, bet sievietēm ātrākā 10 km bija baltkrieviete Kristīna Patapoviča. No Latvijas slēpotājām otrajā vietā 22 dalībnieču konkurencē ierindojās Anda Muižniece, apsteidzot trešās vietas ieguvēju Ingu Dauškāni, bet vīriem no 38 slēpotājiem devītais bija talsenieks Jānis Šņoriņš. Nestartēja mūsu novadnieki Arvis Liepiņš un Indulis Bikše.
Latvijas čempionāta 2. posmā jauniešu grupās valdīja daudz lielāka konkurence, jo Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas slēpotājiem vajadzēja mēroties spēkiem ar Rīgas SS "Arkādija", Siguldas, Cēsu, Gulbenes, Daugavpils, Aizkraukles, Krāslavas sporta skolu audzēkņiem. Sprintā klasiskajā distancē nevienam no madoniešiem neizdevās izcīnīt uzvaru. Otrajā vietā S12 grupā – Lība Marta Igaune un Silvestrs Švauksts, S14 grupā otrajā vietā – Kima Krūmiņa, ceturtajā vietā – Līva Šahno, V14 grupā Uvim Akmentiņam – otrā vieta, V16 grupā Ilvars Bisenieks – trešajā vietā, Niks Saulītis (ar salauztu nūju) – ceturtajā vietā, Elizabete Paura S16 grupā – trešajā vietā.
Brīvā stila distancē Latvijas čempionātā S12 grupā pirmajā vietā – Lība Marta Igaune, otrajā vietā V12 grupā – Gustavs Sināts, S14 grupā Kimai Krūmiņai – otrā vieta, trešajā vietā – Līva Šahno, V14 grupā Uvis Akmentiņš – otrajā vietā, S16 grupā Elizabete Paura – piektajā vietā, V16 grupā Niks Saulītis – trešajā vietā, Kalvis Krīgers un Ilvars Bisenieks – attiecīgi sestajā un septītajā vietā, S18 grupā Ieva Pūce – pirmajā vietā, Angelina Vavilova – piektajā vietā, S20 grupā Kitija Auziņa – otrajā vietā.
Senioru grupās pirmajā vietā – Dzidra Širve, Leons Seškens.
Ar Latvijas čempionāta rezultātiem var iepazīties interneta vietnē www.infoski.lv.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px