Svētdien daudzviet pasaulē notika akcija „Vienu dienu bez interneta!".
– Vai šādas akcijas, lai pievērstu uzmanību pārmērīgai datora izmantošanai ikdienā, būtu jārīko regulāri, un vai jūs arī bieži izmantojat internetu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Grigorijs no Dzelzavas: – Es svētdien internetu netiku lietojis, tātad sanāk, ka arī es esmu piedalījies šajā akcijā. Ikdienā, protams, paskatos, kas jauns valstī un pasaulē noticis, ielūkojos e-pastā, bet daudz laika pie datora nepavadu. Kad pie manis atbrauc mazdēls, es internetu viņam vis neļauju izmantot; labāk, lai vasarā vairāk skraidītu ārā.
Madoniete Lāsma: – Tā ir ļoti laba iniciatīva. Es ikdienā tikai šad tad izmantoju internetu, bet daudzi patiešām pārāk ilgu laiku pavada pie datora. Vecākiem tas būtu jāierobežo.
Rudīte no Lauteres: – Internetu es izmantoju, bet tikai tik, cik tas nepieciešams. Bet bērniem noteikti mazāk vajadzētu sēdēt pie datora, spēlējot spēlītes. Lai vairāk lasa grāmatas, uzturas svaigā gaisā un nodarbojas ar sportu!
Madoniete Santa: – Es izmantoju internetu. Interesanti jau uzzināt, kas apkārt notiek, bet nedomāju, ka to daru par daudz. Taču vecākiem vismaz mazākajiem bērniem vajadzētu noteikt ierobežojumus, lai neveidotos tik liela atkarība no datoriem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA