Pagājušās nedēļas nogalē, 8.-10. janvārī, sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils" norisinājās Starptautiskās slēpošanas savienības (FIS) sacensības distanču slēpošanā, kas vienlaikus bija arī Lietuvas atklātais čempionāts.
To, ka sacensības bija starptautiskas, liecināja Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Brazīlijas un Serbijas distanču slēpotāju piedalīšanās, krājot gan meistarību, gan vērtīgos FIS punktus. Šīs sacensības bija spēku un sala izaicinājums visiem, bet Latvijas slēpotājiem – arī pārbaude pirms Latvijas čempionāta pirmā posma, kas norisināsies Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē un arī būs FIS statusā.
8. janvārī sacensībās sprintā brīvajā stilā finālā Inga Paškovska izcīnīja trešo vietu, bet vīriešiem piektais bija madonietis Raimo Vīgants. Abi kvalifikācijā tika pie saviem punktu rekordiem. Sprinta finālā uzvarēja Modests Vaičulis no Lietuvas un Seila Pēka no Igaunijas. Labākie no mūsējiem, kas kvalificējās finālam, bija Arvis Liepiņš un Indulis Bikše, bet sala dēļ izvēlējās sacensības neturpināt.
9. janvārī 10 km distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu vīriešiem otro vietu ieguva madonietis Indulis Bikše, tikai par sešām sekundēm ātrāk finišēja lietuvietis Modests Vaičulis. Mūsu novadnieks Arvis Liepiņš finišēja 11. vietā. Sievietēm 5 km klasikā uzvarēja baltkrieviete Valencina Kaminskaja, bet Inga Dauškane ierindojās ceturtajā vietā. No madonietēm Kitijai Auziņai – 10. vieta.
FIS sacensību un Lietuvas čempionāta noslēdzošajā dienā brīvā stila distancē ar intervāla startu vīriešiem un sievietēm uzvaras izcīnīja Lietuvas pārstāvji Stepans Terentjevs un Marija Kaznačenko. Vīriešiem 51 dalībnieka konkurencē 15 km distancē sīvā cīņā, pārspējot igauni Kristiānu Kollu, trešais bija Latvijas slēpotājs Oskars Muižnieks. Sievietēm 10 km distancē 14 dalībnieču vidū Inga Dauškane ieņēma otro, bet Inga Paškovska – trešo vietu. Madonietis Raimo Vīgants pēc atpūtas sestdien ierindojās 11. vietā un ieguva 127 FIS punktus.
Ar rezultātiem var iepazīties interneta vietnē www.smeceressils.lv.