Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) distanču slēpotājs Raimo Vīgants un Patrīcija Eiduka no Aizkraukles sporta skolas šonedēļ izcīnīja ceļazīmi uz Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Lillehammerē, kur viņi pārstāvēs Latvijas jauniešus.
4. un 5. janvārī Madonas sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils" notika atlases sacensības jauniešiem (1998.-2000. g. dz.), lai noskaidrotu, kuri piedalīsies Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lillehammerē. Pasaules jaunatnes ziemas olimpiāde Norvēģijā norisināsies no 12. līdz 21. februārim.
4. janvārī Madonā norisinājās sacensības sprintā klasiskajā stilā, 5. janvārī bija jāslēpo distance ar intervāla startu brīvajā stilā. Bija pieteikušies 15, bet sacensībās piedalījās 11 labākie slēpotāji no SS "Arkādija", Cēsu pilsētas SS, Krāslavas, Aizkraukles un Madonas sporta skolas. Sprintā klasiskajā distancē jauniešiem (1,7 km) pārliecinoši ātrākais bija Madonas BJSS un Latvijas jaunatnes izlases slēpošanas trenera Daiņa Vuškāna audzēknis Raimo Vīgants. Jaunietēm (1,1 km) cīņa izvērtās starp Vinetu Pētersoni un Patrīciju Eiduku. Visātrākā bija cēsniece Vineta Pētersone, kas par nepilnām desmit sekundēm apsteidza savu sīvāko konkurenti Patrīciju Eiduku. 10,2 km brīvajā stilā jauniešiem pārliecinoši pirmais bija madonietis Raimo Vīgants, bet jaunietēm 5,1 km distancē ar 46 sekunžu pārsvaru uzvarēja Patrīcija Eiduka. Visu noteica punktu summa atlases sacensībās divu disciplīnu kopvērtējumā. Uzvarēja Raimo Vīgants un Patrīcija Eiduka. Patrīcija tikai par diviem punktiem apsteidza Vinetu Pētersoni.
AGRA VECKALNIŅA foto