Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas pūtēju orķestra veikums

GUNA RUĻUKA, orķestra prezidente

Autors • 21.12.2015.

Madonas pūtēju orķestra veikums
Burtu lielums

Gada nogalē cilvēki pārdomā paveikto, pārskata savas veiksmes un neveiksmes, saprotot, ka Ziemassvētki ir gaismas un cerības laiks, kad citiem dot kādu daļu no sevis.
Adventa laikā Madonas pūtēju orķestris piedāvāja sniegt koncertu pansionāta iedzīvotājiem, uz ko saņēma apstiprinošu atbildi. Madonas pansionātā viesojāmies ceturtās adventes pēcpusdienā un spēlējām klasisku Ziemassvētku repertuāru: „Klusa nakts, svēta nakts", „Prieks pasaulei", „Jūs, bērniņi, nāciet" un citas kompozīcijas.
Izvērtējot gada laikā paveikto, jāteic, ka 2015. gads ir bijis darbīgs, panākumiem, krāsainām emocijām un interesantiem notikumiem bagāts. Izvirzījām vairākus nopietnus pārbaudījumus un ieguvām jaunas idejas turpmākai darbībai.

Gadu uzsākām ar krāšņu koncertu Saikavas tautas namā. Ziemīga noskaņa, sniega kupenas un līksmi klausītāji. Īsts pārbaudījums bija uzstāšanās Madonas pilsētas svētkos. Karsti bija ne vien spēlētājiem, bet arī klausītājiem, jo svētku laikā Saieta laukums bija saules uzkarsēts. Septembrī bagātinājām Raimonda Paula jubilejas atlases koncertu un novembrī kopā ar citiem kolektīviem atzīmējām Madonas kultūras nama 80. gadadienu.
Pirmais nopietnais pārbaudījums orķestrim bija 29. martā „III starptautiskais pūtēju orķestru konkurss BALTIC OPEN", kas notika Vidzemes koncertzālē „Cēsis". Augstākās grūtības pakāpes grupā ieguvām pirmo vietu un starptautiskās žūrijas atzinību par orķestra vienoto skanējumu, saskaņu un dalībnieku vitalitāti.
Tikpat iekarsuši turpinājām mēģinājumu procesu, lai 25. jūlijā Cēsīs piedalītos populārās un vieglās mūzikas konkursā „Cēsu kauss pūtēju orķestriem 2015". Šoreiz īpašu uzmanību pievērsām konkursa programmai, ko veidojām kā šova priekšnesumu, kas pārsteidza gan klausītājus, gan it īpaši žūriju. Gandarījumu par ieguldīto darbu sniedza dalīta pirmā vieta ar profesionālo Zemessardzes orķestri.
Vakarā Rožu laukumā spēlējām brīvu programmu, dejojām un dziedājām kopā ar klausītājiem, izbaudījām Cēsu pilsētas svētku lielisko noskaņu, klausītāju daudzumu un ieinteresētību.
Vasaras nogalē Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļa apmaiņas programmas ietvaros orķestri aicināja braukt uz sadraudzības pilsētu Vaiji. Tas bija patīkams pārsteigums un novērtējums par ieguldīto darbu, laiku un sasniegtajiem rezultātiem.
Orķestrim tā bija lieliska iespēja kopā pavadīt laiku, koncertēt ārzemju publikai un pierādīt savu varēšanu. Uz Vaiji ar pašvaldības ērto un komfortablo autobusu braucām 30 orķestra mūziķi. 23. oktobrī Vaijē mūs sirsnīgi uzņēma birģermeistars Andreass Bovenšulte. Oficiālā pieņemšana izvērtās interesanta un atraktīva, jo birģermeistars ir mūziķis, pats spēlējis trompeti, kā arī muzicējis rokgrupā, līdz ar to mums bija kopīgi sarunu temati un joki. Par vācu valodas tulkojumu gādāja orķestra mūziķe Ilze Leve, kas brīvi un emocionāli pildīja arī mediatora lomu. Dienas turpinājumā devāmies ekskursijā uz Oldenburgu. Izzinošā ekskursija pa pilsētas kultūrvēsturisko centru vainagojās ar gardu tradicionāli sezonālu maltīti vecpilsētas krodziņā. Dienas noslēgumā viesojāmies šokolādes muzejā, kur degustējām astoņas šokolādes šķirnes un guvām ieskatu sarežģītajā un izsmalcinātajā šokolādes buķetes radīšanas procesā.
Sestdienas rītā Brēmenē notika ikgadējais ražas festivāls, kur spēlējām gājienā. Divas gājiena stundas jaunākajiem orķestra dalībniekiem, kas sakritības pēc spēlē lielākos instrumentus, bija īsts fizisks pārbaudījums. Īstenībā festivāls vairāk līdzinājās karnevālam, kur izrotātajās smagajās mašīnās un traktoros ar piekabēm atradās grandioza skaņu un gaismas aparatūra. Košajām mašīnām pa vidu gāja orķestri, ielu vingrotāji, deju grupas – kopumā 142 komandas.
Svētdienas pēcpusdienā sniedzām koncertu Kirhvaijes skolā. Zāle bija pilna un uzņēma mūs ar ovācijām. Vēlāk Vaijes avīzē lasījām pozitīvas atsauksmes. Klausītāji bija pārsteigti par mūsu repertuāru un orķestra dalībnieku vecumu. Vācijā pierasts, ka pašdarbības orķestros kungi gados spēlē salīdzinoši vieglu estrādes mūziku un šlāgerus. Madonas orķestris klausītājus iepriecināja ar meistarību, dzīvīgo attieksmi, improvizācijas un solo prasmēm. Ir viegli un pagodinoši spēlēt publikai, kas dzīvo līdzi skaņdarbiem un sauc „Bravo!".
Orķestris izsaka pateicību Madonas novada pašvaldībai par sniegto iespēju un viesģimenēm par jauko uzņemšanu.
Kaļot plānus nākotnei, esam uzsākuši apgūt konkursa programmu valsts pūtēju orķestra konkursam Ogrē nākamā gada pavasarī. Šobrīd radušās domas par dalību kādā starptautiskā konkursā ārpus Latvijas, piemēram, Tartu.
Izvērtējot orķestra iespējas un spēlētāju dzīvesvietu, esam uzsākuši ballīšu repertuāra apguvi. Šobrīd veidojam nošu partitūras, instrumentācijas un, domājams, uz vasaru sarīkosim kādu zaļumballi orķestra pavadījumā. Mums patīk muzicēt orķestrī un dalīties ar savām prasmēm, tāpēc esam atvērti piedāvājumiem koncertēt arī dažādos pagastu pasākumos.
Lai gaiši un mūzikas pavadīti visiem ir Ziemassvētki!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px