Valsts policija rosina noteikt bargākus sodus par mobilā telefona lietošanu auto vadīšanas laikā, lai mazinātu vai pavisam izskaustu šo „nāvīgo ieradumu". – Vai, jūsuprāt, bargāku sodu noteikšana šoferus braucot varētu atturēt no runāšanas pa telefonu, īsziņu rak-stīšanas utt.? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Māris: – Šofera ieradums braucot runāt pa telefonu, tāpat kā navigācijas un radio iestatīšana, vairāk vai mazāk novērš viņa uzmanību. Sodus, protams, var palielināt, bet domāju, ka pati šāda pārkāpuma fiksēšana ir gana sarežģīts process.
Inese no Barkavas: – Tas, protams, ir bīstams ieradums, tāpēc sodus par šādu pārkāpumu varētu arī palielināt. Tas, iespējams, rosinātu šoferus braucot atturēties no viedtālruņu lietošanas.
Madoniete Ieva: – Protams, tie šoferi, kuri braucot izmanto telefonu, uz ceļa ir bīstami. Lai mainītu šoferu attieksmi, svarīgākais būtu nevis palielināt sodus, bet gan vairāk rīkot dažādas izglītojošas akcijas, līdzīgi kā attiecībā uz braukšanu alkohola reibumā.
Madonietis Juris: – Vadot automašīnu, telefonu nevajadzētu lietot, jo tas ir bīstami, novērš uzmanību, un šoferis, izveidojoties avārijas situācijai, nepaspēj reaģēt. Diemžēl ļoti daudzi to neievēro. Nupat redzēju, kā autobusa šoferis (tiesa, bez pasažieriem) braucot runāja pa telefonu. Katrā ziņā iecere palielināt sodus par šādu pārkāpumu ir atbalstāma.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA