Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ērgļos izveidota studija skaistumam

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 10.12.2015.

Ērgļos izveidota studija skaistumam
Burtu lielums

Kopš novembra Ērgļos klientiem durvis vērusi SIA "EKMV" studija skaistumam "BUBU".

Studija skaistumam "BUBU" piedāvā manikīru, pedikīru, vaksāciju, parafīna procedūras rokām un kājām. Par izvēlēto virzienu salona saimniece Vita Vanaga pastāsta:
– Pēc ilgāku gadu prombūtnes no Skotijas atgriezāmies Latvijā, lai bērni neaizmirstu dzimto valodu, jo tagad meita angliski runā labāk nekā latviski. Mums ir bijuši vairāki atgriešanās mēģinājumi Latvijā, un pirmā vienmēr bija doma par bērniem, tikai pēc tam – kādu darbu atrast. Kad vēl nedzīvojām Ērgļos, braucām šurp gan uz Ērgļu novada svētkiem, gan uz 18. novembra pasākumiem, Ziemassvētkiem, gājām uz ballēm. Ja godīgi, toreiz nezināju, kur varētu sevi sakopt. Atmetu domu iet pie kāda uz mājām, atlika braukt uz Madonu, bet arī tur pirms svētkiem visi saloni ir pārpilni, jo bija jāpiesakās krietnu laiku iepriekš. Kad pēdējā brīdī nezini, tiksi kaut kur sevi sapost vai ne, tas bija stimuls uzsākt kaut ko savu. Man patīk darbs ar cilvēkiem un sanāk tas, ko patlaban daru. Vēlos arī darbu apvienot ar bērnu audzināšanu. Kad pirms kāda laika strādāju Rīgā uzņēmumā "Coca-Cola", meita ļoti izjuta, ka neesmu klāt, daudz slimoja. Darbu vajadzēja pamest. Arī Skotijā visa mana uzmanība bija veltīta tikai bērniem. Kad atgriezāmies Ērgļos, mainījās apstākļi.
Vita Vanaga izvēlējās apgūt nepieciešamās zināšanas Rīgā, mācoties Starptautiskajā manikīra skolā un Starptautiskajā skaistuma skolā. – Kad pabeidzu skolu, domāju, ka savu privātpraksi sākšu tikai tad, kad uzkrāšu lielāku pieredzi. Pieteicos darbā salonā "Kolonna", taču mazais sāka slimot, un mana karjera beidzās. Kad man prasīja, vai nevēlos darboties mājās, sacīju "Nē!". Mājas ir mājas, un darbs ir darbs. Par sava salona izveidošanu mani pārliecināja vīrs. Tomēr tik daudz pieredzes un pozitīvā ir gūts, ka gribas šo uzkrāto enerģiju izmantot, darot to, kas rada prieku, un darboties Ērgļos. Tālais ceļš, agrie rīti un vēlie vakari, lai iegūtu zināšanas par visām procedūrām, nekādi neapgrūtināja, tieši pretēji – deva pieredzi un stimulu. Arī salona nosaukums ir vīra ideja. Lai gan ir arī brīži, kad šķiet – nu ir par daudz, jo paralēli visam vecākā meita Karolīna mācās Ērgļu vidusskolas 1. klasē un dēls Martins, kam ir divi gadi, uzsācis bērnudārza gaitas, prieks par savu studiju, ko iesākts veidot, ir lielāks. Visvairāk mani iedrošina un optimisma pilns ir vīrs Edgars, kas it visā atbalsta un palīdz. Viņam paldies ne tikai par lielo ieguldījumu telpu izveidē un iekārtošanā, jo vīram ir daudz noderīgu prasmju, bet arī par to, ka vairo manu ticību saviem spēkiem. Esmu pateicīga arī līdzcilvēkiem, vecmāmiņai un vectētiņam par mazbērnu pieskatīšanu, – novērtē Vita Vanaga.
Viņa piebilst: – Visiem, kas strādā, izveidojas savs klientu loks. Ceru, ka arī man ar laiku būs savi pastāvīgie klienti. Tikai pēc gada varēs apjaust situāciju. Pagaidām man ir jāparāda un jāpierāda, ka esmu meistare, pie kuras ir prieks gan nākt uz procedūru, gan arī gūt pozitīvas emocijas, jo pašai ļoti patīk veidot nagu dizainu.
Uz jautājumu par to, kā vērtē uzņēmējdarbības uzsākšanu, Vita Vanaga atklāj: – Biju sagatavojusies, ka tas būs grūtāk, īstenībā – nebija. Uzņēmumu reģistrā mani pat pagaidīja ārpus darba laika. Izvēloties SIA nosaukumu, grūti izdomāt ko tādu, kā vēl nav. Tāpēc tajā ir visu mūsu ģimenes locekļu vārdu pirmie burti – SIA "EKMV". Iepriekš pati meklēju informāciju, zvanīju uz Valsts sanitāro inspekciju, vēlējos zināt, kas vēl salonam ir nepieciešams. Guvu pretimnākšanu, pateica, kāda nepilnība vēl jānovērš, un tagad viss ir kārtībā. Vēl jau ir uzņēmuma grāmatvedības lietas, ar tām esmu uz "jūs", tāpēc jau esam noslēguši līgumu ar grāmatvedības firmu, kas sniedz konsultācijas. Šobrīd ir divējādas izjūtas – prieks un uzņēmība mijas ar nelielām bažām un neziņu. Tagad pavairoju konkurenci, bet, manuprāt, konkurence veicina attīstību, tikai gribētos, lai konkurence nebūtu negatīva. Bet – kā saka – "Kas neriskē, tas nevinnē". Gan jau ar laiku "apaugšu" ar jauniem pakalpojumiem, ko vēlos iemācīties un sniegt. Te ir arī darbavieta, ko īrēt frizieriem. Arī citas idejas, kā izmantot lielo mansarda telpu, ir, vien gribētos piesaistīt tikpat entuziasma pilnus cilvēkus kā mēs, kas vēlētos radoši darboties.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px