Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Gaiziņa” vīri dzied Rīgā un sveic savu diriģenti

MĀRTIŅŠ ŠULMANIS

Autors • 30.11.2015.

“Gaiziņa” vīri dzied Rīgā un sveic savu diriģenti
Burtu lielums

Lietainā valsts svētku diena neatturēja divus desmitus "Gaiziņa" vīru kora dalībnieku mērot ceļu uz Rīgu, lai piedalītos ikgadējā vīru koru dižkoncertā, ko maestro Edgars Račevskis organizē, vada un diriģē Latviešu biedrības nama lielajā zālē jau tradicionāli, daudzus gadus.

Koncertu ar savu klātbūtni un svētku uzrunu pagodināja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar kungu Imantu Freibergu.
Pavisam piecpadsmit kori piepildīja skatuvi. Koncerta laikā trīspadsmit vīru koriem pievienojās spēcīgais RPIVA jauktais koris "Fortius", kā arī sieviešu koris "Balta" un Emīla Dārziņa jauktais koris. Solisti – Māris Evalds (tenors) un Dana Broka (soprāns), kā arī Mārtiņa Klišāna vadītais mežragu kvartets. Skatītāju zāle bija pārpildīta un skaļiem aplausiem uzņēma latviešu patriotiskās kora dziesmas ("Tēvijai", "Vairogi", "Lauztās priedes", "Dziesma brīvai Latvijai" u. c.).
Koncerta noslēgumā apbalvojumu – Latvijas Valsts aizsardzības fonda "Lāčplēsis" Goda zīmi – saņēma pieci kultūras darbinieki – šoreiz diriģenti. Starp viņiem pirmā tika sveikta mūsu vīru kora "Gaiziņš" ilggadējā diriģente Rita Briņķe. Starp apbalvotajiem bija arī Saeimas deputāts Arvīds Platpers, kā arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un tehnisko zinātņu doktors, bijušais "Latvijas Gāzes" valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px