Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Uz uzvaru takas nostāties neizdodas

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 24.11.2015.

Uz uzvaru takas nostāties neizdodas
Burtu lielums

Novembris Latvijas čempionāta florbolā 1. līgā spēlējošajai komandai FK „Madona" uzvaru ziņā nav bijis vēlīgs. Trijās spēlēs piedzīvoti zaudējumi ar vienu vai divu vārtu pārsvaru.

7. novembrī mājās, spēlējot pret „RTU/Rockets", cīņu par uzvaru apgrūtināja pirmajos divos periodos nopelnītās 16 soda minūtes. Biežā spēlēšana mazākumā prasīja pārāk daudz spēka, un madonieši cieta sakāvi ar rezultātu 5 : 7. Ar diviem gūtiem vārtiem šajā spēlē izcēlās Renārs Vārsbergs un Sandijs Kalniņš, bet pirmais vārtu guvums šosezon un 1. līgā – Andim Aizpurietim.
Soda minūšu krāšana turpinājās arī nākamajā spēlē, ko madonieši aizvadīja pēc nedēļas Cēsīs ar vietējo komandu „Lekrings 1", kas uz šo spēli bija piesaistījusi vairākus spēlētājus no spēcīgākās Latvijas florbola līgas. Arī šajā spēlē pirmajā periodā FK „Madona" nopelnīja sešas soda minūtes, par laimi, pretinieks madoniešus par to „sodīja" tikai ar vieniem zaudētiem vārtiem. Kopumā spēle noritēja ļoti līdzīgi, nevienai komandai tā arī neiegūstot izšķirošu pārsvaru. Diemžēl trešajā periodā pieļautās rupjās kļūdas viesu aizsardzībā uzvaru ar rezultātu 7 : 6 ļāva svinēt mājiniekiem. Ļoti rezultatīva šī spēle bija komandas veterāniem Renāram Vārsbergam (4 + 0) un Edgaram Gailumam (0 + 4), kurš tika atzīts par labāko spēlētāju viesu rindās. Viens vārtu guvums arī Didža Dumberga kontā, bet pirmos vārtus 1. līgā guva madoniešu komandas jaunpienācējs Māris Harunža.
Par nespēju veiksmīgi nospēlēt mača galotni diemžēl jārunā arī pagājušās nedēļas nogalē notikušās spēles kontekstā, kad FK „Madona" pašu mājās trešajā periodā atguvās no divu vārtu deficīta un izlīdzināja rezultātu, taču turpinājumā (pāris minūtēs līdz pamatlaika beigām) visai muļķīgi zaudēja vārtus, kas, kā vēlāk izrādījās, arī bija izšķirošie. Rezultāts – 5 : 6.
Arī šajā spēlē turpināja „spridzināt" Renārs Vārsbergs (3 + 1), viņam pienācās labākā spēlētāja gods, taču vēlētos lielāku rezultativitātes punktu birumu sagaidīt arī no citiem spēlētājiem, ne tikai no Renāra Vārsberga un Edgara Gailuma (viņi šobrīd ieņem 5. un 7. vietu 1. līgas rezultatīvāko spēlētāju tabulā). Pēc spēlēm un to kvalitātes ir redzams, ka madonieši ir spējīgi cīnīties ar jebkuru no līgas komandām, taču pagaidām pietrūkst prasmes koncentrēties visām 60 pamatlaika minūtēm. Taisnības labad gan jāsaka, ka lielai daļai no komandas spēlētājiem šī ir pirmā sezona 1. līgā, līdz ar to daudzas (ne visas) kļūdas var norakstīt arī uz pieredzes trūkumu, un ir pamats cerēt, ka ar laiku, spēlējot pret tik spēcīgu pretinieku, arī jauno spēlētāju izaugsme būs straujāka un sniegums uzlabosies.
Nākamo spēli FK „Madona" aizvadīs 6. decembrī izbraukumā Rīgā, kur cīnīsies ar Vidzemes apakšgrupas līderiem „LU/FS Masters", kas Madonā mūsu florbolistiem spēles galotnē sarūpēja ļoti nepatīkamu zaudējumu. Savukārt tuvākā mājas spēle norisināsies 12. decembrī pulksten 18.30 Madonas sporta centrā, kad madonieši uzņems FK „Rīga 1" spēlētājus.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px