Spēcīgāko Latvijas sportistu konkurencē aizvadīts Jēkabpils atklātais čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā, veltīts Ivana Voroņecka piemiņai, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa 20. posms.
Spēka trīscīņa ir viens no smagākajiem spēka sporta veidiem, tāpēc šādos mačos startē paši rūdītākie sportisti. Šīs sacensības ik gadu godina spēka trīscīņas aizsācēju Jēkabpilī, treneri, vairākkārtēju Latvijas čempionu un godalgotu vietu ieguvēju starptautiskajās sacensībās Ivanu Voroņecki (1965-1994).
Madonas komandai šis kausa posms bija ļoti nozīmīgs, lai komanda no 1. vietas nenoslīdētu uz otro vai trešo pakāpienu Latvijas kausa kopvērtējumā. Cīņā par 1. vietas noturēšanu devās septiņi Madonas komandas atlēti.
Sieviešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Ieviņa Liģere, paceļot summā 380 kg (135 kg pietupienos + 85 kg spiešanā guļus + 160 kg vilkmē no zemes). Vīriešiem spēcīgajā Open grupā svara kategorijā līdz 59 kg 2. vietu izcīnīja Roberts Kašs, paceļot summā 207,5 kg, bet līdz 66 kg kategorijā Aivis Pupausis izcīnīja 7. vietu, summā paceļot 292,5 kg. Šajā pašā kategorijā Guntars Zariņš izcīnīja 4. vietu, paceļot 360 kg. Svara kategorijā līdz 74 kg Edgars Ozols izcīnīja 9. vietu ar paceltiem 330 kg, bet pieredzējušais Oskars Trops sīvā cīņā – 3. vietu, paceļot 440 kg. Kategorijā līdz 83 kg cīņa bija līdz pēdējam piegājienam, bet par visiem stiprāks izrādījās šī raksta autors, paceļot apaļus 600 kg. Smagākais mūsu sportists Dainis Stivka svara kategorijā līdz 105 kg ieguva 3. vietu, paceļot 660 kg.
Madonas komanda izcīnīja 2. vietu, apsteidzot visus savus tiešos konkurentus, bet uzvarēja Gulbenes komanda. Šīs sacensības bija arī kā sagatavošanās posms Latvijas čempionātam trīscīņā, kas šogad norisināsies Siguldā 28. un 29. novembrī. Vairāk par sacensībām un to rezultātiem – www.powerliftings.lv.