Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Lāčplēša diena Poruka ielā

INESE ELSIŅA

Autors • 12.11.2015.

Lāčplēša diena Poruka ielā
Burtu lielums

Jau tradicionāli 11. novembrī Madonā, Poruka ielā, tika atzīmēts Lāčplēša dienas atceres pasākums.

Iestājoties vakara krēslai, tika iedegtas svecītes, uz sadziedāšanos pie ugunskura cilvēkus pulcēja mūziķu grupa „Rāva". Grupa ir radusies uz kara dziesmu koncertprogrammas „Vārna krāca ozolā" pamata, kā Ilzes Ceļmilleres diplomeksāmens, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Pēc šī notikuma projekta dalībnieki sadarbību turpināja un apvienojās grupā „Rāva", kuras mērķis ir radošu un izglītojošu koncertprogrammu veidošana, popularizējot latviešu tradicionālo mūziku. „Rāva" ir Andrejs, Eduards, Kaspars, Viesturs, Ilze, Lauma un Toms. Uz Madonu varēja ierasties tikai divi no grupas pieciem puišiem, pārējie bija noslogoti maizes darbā.
– Uz Lāčplēša dienu Poruka ielā sabiedrību aicināju devīto gadu, – „Staram" atklāja Grāmatu draugu biedrības vadītāja Beāte Ozoliņa. – Iespējams, pie ugunskura atnāca mazāks skaits ļaužu, jo pilsētā Lāčplēša dienā notika milzum daudz pasākumu. Bija semināri, tikšanās gan muzejā, gan bibliotēkā, tāpat citās vietās. Un neviens jau nevar pārrauties un būt klāt visur.
Grupas „Rāva" dalībnieki šai sakarā informēja, ka patriotiski noskaņoti cilvēki (arī viņi un grupa „Vilki") raksta vēstuli valdībai par to, ka Lāčplēša diena Latvijā būtu jādara brīva, brīva arī no darba. Beāte Ozoliņa piebilda, ka viņai šai sakarā prātā palikuši mācītāja Gunta Kalmes vārdi, ka Lāčplēša diena ir jāsvin, jāapzinās tās saturs pilnībā, ne tikai vakarpusē aizdedzot svecīti.
– Tie, kas atnāca uz Poruka ielu, kopā padziedājām, akordeonu ieskandināja mūzikas skolas skolotāja Silvija Bērziņa, atmosfēra bija brīnišķīga, – pauda Beāte.
Organizatore izteica pateicību Normundam Šneideram un Imantam Pulkstenim par izlīdzēšanu ar apskaņošanas aparatūru, jo vajadzība pēc tās parādījās pēdējā brīdī, kad visi dalībnieki no grupas „Rāva" uz Madonu tikt nevarēja.
Pasākuma gaitā Beāte Ozoliņa dalīja arī zīmītes ar izrakstiem no dzejnieku rakstītā par karogu, Dzimteni, dziesmu – kopumā ap simt zīmīšu aizceļoja pie sanākušajiem, tā izsakot šīs dienas būtību. „Brīvību nevar izlūgties, brīvība jāaudzē sevī." (A. Rancāne); „Viena vien vairs lakstīgala tur vēl nakti nomodā – viena vien man tā zemīte, kas tur mani nomodā. (A. Eglītis); „Tik tev dzimtenes, cik gaisa tavā riekšā, tik tev Latvijas, cik tavā sirdī iekšā. (O. Vācietis); „Par savu tēvu zemi Tev jāstāv nomodā; uz pleciem krustu ņemi, lai zelt un plaukt var tā." (E. Treimanis-Zvārgulis)
Savu krāsu Lāčplēša dienā ienesa Ļaudonas mazpulcēni, kopā ar vadītāju Līgu Grāvīti jaunieši pastāstīja par savām gaitām un norunāja Andreja Eglīša patriotisku dzejoli.
Pēc izglītojošās un emocionālās uzstāšanās Poruka ielā grupa „Rāva" kopā ar Ļaudonas pagasta jaukto kori „Lai top!" devās uz Mīlestības graviņu pie strūklakas, lai noliktu svecītes gravā un dziedātu patriotiskas dziesmas arī tur.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px