Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Patriotisma komanda – tikai ar vietējiem spēkiem

AGNIS BEĶERIS, basketbola treneris

Autors • 10.11.2015.

Patriotisma komanda – tikai ar vietējiem spēkiem
Burtu lielums

Latvijas Basketbola savienība organizē trīs čempionātus. Augstākajā – "Aldaris" LBL čempionātā – spēlē 11 profesionālas komandas, LBL2 – 18 pārsvarā augstskolu un augstākās līgas fārmklubu komandas, un notiek LBL3 čempionāts, kurā startē 19 mazāku pilsētu labākās komandas, kurām minētās basketbola piramīdas nav.

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas čempionātā šogad BK "Madona"/BJSS piedalās tikai ar vietējiem spēkiem, atjauninātu sastāvu, un var pat teikt, ka tā ir patriotiska komanda. Komandā ir palikuši "vecie" patrioti – Jurģis Juška, Artūrs Škute, Mareks Krēsliņš, Kristaps Bitels, bet pārējie ir jaunie Madonas BJSS audzēkņi.
Šosezon sacenšas 19 komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās. Pirmajā posmā no 1. oktobra komandas aizvada divus apļus (mājas un izbraukuma spēle), otrajā posmā 1.-5. vietas ieguvēji kvalificējas turnīram par 1.-10. vietu, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, pārējās komandas otrajā posmā spēlē par 11.-19. vietu. Otrajā posmā katra komanda spēlē tikai ar otrās grupas komandām.
BK "Madona"/BJSS deviņu komandu konkurencē savā apakšgrupā ar divām uzvarām un četriem zaudējumiem pašlaik ieņem 5. vietu. Uzvaras izcīnītas spēlē ar BJBS "Rīga" (71 : 65) un BJBS "Rīga"/Rīdzene 2 (99 : 62).
Zaudēts BJSS/Alūksne (61 : 70), BK "Krāslava" (55 : 67), SK "Rūjiena" (70 : 77), Bauska/BJSS (74 : 79). Pozitīvs moments, ka komandas kontā nav bezcerīgu zaudējumu.
Nākamā spēle – 13. novembrī izbraukumā, tiekoties ar "Dārznieks"/Cēsu sporta skolas puišiem, bet 19. novembrī – Madonā, spēlējot ar Saulkrastu komandu, tad sekos trīs izbraukuma spēļu sērija.
Jaunie sāka trenēties augustā, pieredzējušie piebiedrojās tikai no septembra beigām. Nedēļā parasti ir divi treniņi un viena spēle. Pašlaik mēģinām saliedēt komandu, veidot pozitīvu mikroklimatu, ceram uz jaunajiem, kas tiks galā ar laika plānošanu, mācībām un atpūtu, acīm degot, apmeklēs treniņus un "rausies" sastāvā. Jaunajiem šī ir neatsverama pieredze. Pietrūkst vēl kilogramu un meistarības, bet ar vēlēšanos to visu var pielikt. Trenējoties krāsim spēkus garajai sezonai.
U-17 komandas puiši startēs Jaunatnes līgas 1. divīzijā, U-19 jaunieši – 2. divīzijā, klāt nāks LBL3 pieredze, starpsezonas nometne, kas ieplānota no 26. līdz 30. decembrim Ļaudonā, un trīs posmi Finland-Estonia-Latvia youth basketball league. Šajā līgā Igaunijā Madonas BJSS U-18 puiši spēlēs novembra beigās Hāpsalu, februārī – Pērnavā, martā – Rakverē.
Gaidām līdzjutēju atbalstu, kas jaunajai komandai ir ļoti svarīgs, būs konkursi. Paši darīsim visu, kas mūsu spēkos!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px