Lai veicinātu videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošanu un tādējādi samazinātu piesārņojumu, kā arī fosilās degvielas izmantošanu, Latvijā paredzēts izveidot nacionālā līmeņa elektrouzlādes staciju tīklu, visā Latvijā izbūvējot 235 uzlādes stacijas.
Līdz šim Latvijā, Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atklātā konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to infrastruktūras ieviešanai" ietvaros, ir izbūvētas 10 uzlādes stacijas, no tām sešas atrodas Rīgā, pa vienai – Siguldā, Gulbenē, Tērvetē, Talsu novadā.
Līdz 2014. gada 31. decembrim Latvijā bija reģistrēti 194 elektrotransportlīdzekļu lietotāji. Plānots, ka, attīstot uzlādes staciju tīklu, šo transportlīdzekļu lietotāju skaits varētu palielināties līdz aptuveni 747 lietotājiem.
Attīstot uzlādes staciju tīklu, tiks novērsti elektrotransportlīdzekļu braukšanas attāluma ierobežojumi, kā arī mazinātas lietotāju bažas par iespējām laikus uzlādēt savu transportlīdzekli.
Specifisko atbalsta mērķi paredzēts īstenot ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā un atbilstoši deleģēšanas līgumam, nododot projekta īstenošanu VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija".
Šim mērķim kopumā paredzēti 8,34 miljoni eiro, no tiem 7,09 miljoni eiro paredzēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, savukārt 1,25 miljoni eiro – no valsts budžeta. Elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacijas ir paredzēts izbūvēt uz TEN-T autoceļiem un uz TEN-T autoceļus savienojošiem reģionālajiem autoceļiem.
Satiksmes ministrijas izstrādātos darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība" 4.4.1. specifiskā atbalsta mērķa „Attīstīt ETL uzlādes infrastruktūru Latvijā" īstenošanas noteikumus 3. novembrī apstiprināja valdībā.