– Kādi ir jūsu novērojumi, vai gājēji slikti izgaismotās vietās nēsā atstarotājus, un vai tie ir arī jums? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Solvita no Vestienas: – Atstarotājiem, it sevišķi vestēm, ir liela nozīme. Tos, nevis piekariņus, kas ir grūtāk pamanāmi, vajadzētu nēsāt visiem. Priecē, ka Bērzaunes pusē, kur strādāju, arvien vairāk cilvēku diennakts tumšajā laikā staigā atstarojošās vestēs. Arī man pašai ir veste.
Alūksnietis Andis: – Gājējus atstarojošās vestēs var redzēt vēl pareti, tāpat atstarojošos piekariņus lieto diezgan maz. Tiem gan nav lielas nozīmes, tomēr labāk, ka kaut kas ir, jo tad vismaz ir cerība gājējus pamanīt kaut vai pēdējā brīdī. Man pašam ir veste.
Madonietis Reinis: – Es pārsvarā braucu ar velosipēdu, un tam ir atstarojoši elementi, līdz ar to uz ceļa esmu pamanāms. Braucot pa šoseju, esmu ievērojis, ka daudziem gājējiem atstarotāju nav ne dienā, ne vakarā. Ideāli jau būtu, ja, ejot pa slikti izgaismotām vietām, cilvēki nēsātu atstarojošās vestes.
Linda no Vestienas: – Es nēsāju atstarotājus, galvenokārt atstarojošas aprocītes, tāpat dažādus piekariņus pie somas. Domāju, ka esmu redzama. Manuprāt, beidzamajos gados cilvēku, kuri nēsā atstarotājus, skaits ir palielinājies, tomēr to joprojām ļoti daudziem nav. To es redzu kā autobraucēja. Bieži vien gājējus var pamanīt tikai pēdējā momentā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA