– Liekas, ka spēju vairāk, – tā uzsvēra vairāki sportiski jaunieši, kuri nesen atgriezušies no biatlona treniņnometnes Austrijas Alpu kalnos – Ramzavā.
Madonas BJSS trenera Oļega Maļuhina vadībā biatlonisti no Madonas un citām Latvijas vietām treniņnometnē Ramzavā uzturējās no 4. līdz 23. septembrim.
Biatlona treneris Oļegs Maļuhins saka lielu paldies Madonas novada pašvaldībai par sniegto finansiālo atbalstu, lai viņa vadībā grupa biatlonistu varētu trenēties Austrijas treniņnometnē Ramzavā. Tā ir viņa mīļākā vieta Austrijā, kur pats, būdams biatlonists, treniņnometnē uzturējies veselu gadu. Viņaprāt, sportistiem ir nepieciešama apstākļu un vietas maiņa, lai novērtētu savas iespējas un spēkus, to, kas ir slēpošana augstkalnu apstākļos. – Kāda tur ir lieliska aura treniņiem, darbam, dzīvei! Tur ir kalni, plašums, un viss kopā ir citādāk, nekā pie mums. Tas viss dod papildu spēkus trenēties, rada motivāciju turpmāk veltīt sevi grūtajam, bet interesantajam sporta veidam – biatlonam. Tur varējām atpūsties arī emocionāli, atstājot mājās raizes un rūpes. Līdzi busiņā vedām visu, kas nepieciešams treniņiem un ēdināšanai, lai nebūtu lieki jātērē nauda, jo tur ir augstākas cenas nekā Latvijā. Ramzava ir vieta, kurp brauc trenēties daudzi sportisti, un arī mums šī bija lieliska iespēja. Jauniešiem bija jāpiemērojas, jāpierod, kā ir sportot 1100 m virs jūras līmeņa, jo palielinās pulss, ir grūtāk elpot. Tas ir svarīgi, ja jāpiedalās sacensībās kalnu trasēs.
Pēc treniņnometnes Angelina Vavilova pastāstīja: – Šī bija mana pirmā treniņnometne ārzemēs. Austrijas kalnos ierīkotajās trasēs bija citādāks reljefs, un treniņi –
daudz grūtāki nekā "Smeceres sila" trasēs Madonā. Īsajā treniņā ar rolleriem dienā nobraucām 15-20 km, bet garajā treniņā – 40 km. Bija interesantāk, arī rūdījumu guvu, šķiet, ka nācis klāt lielāks spēks. Kad braucām ar rolleriem pa trasi, iznāca sastapties arī ar pasaules klases biatlonistiem. Līdz ar to arī pati jutos svarīga.
Arī Ieva Pūce, kas pēc nometnes uzvarēja Latvijas čempionātā biatlonā, sacīja: – Kad atbraucu mājās, tikai tad pa īstam novērtēju, ka esmu pabijusi vietā, kas ir gan skaista, gan sportistiem noderīga. Tur patika, un vajag arī kaut kur aizbraukt uz ārzemēm, lai saprastu, kas esam, cik daudz vēl jātrenējas.
Armands Rancāns vērtēja: – Ļoti laba kompānija, man ļoti patika. Labs un attīstībai piemērots treniņgrafiks, kur katru dienu bija kas jauns un interesants, iepriekš nepieredzēts. Bija arī diezgan daudz atpūtas laika; mēs gan bijām no svaigā kalnu gaisa noguruši, lai vēl dotos pārgājienos, vairāk uzturējāmies savā mājiņā. Treneris mums gatavoja ļoti labu ēdienu.
Karīna Pitkeviča papildināja: – Man viss patika, jo biju pirmo reizi ārzemēs. Jauna, neredzēta bāze treniņiem, lieli kalni, kas dod plašuma izjūtu, arī vēlmi sasniegt kādu virsotni.