Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kafejnīcai “Sports” aprit pirmais darba gads

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 08.10.2015.

Kafejnīcai “Sports” aprit pirmais darba gads
Burtu lielums

10. oktobrī apritēs gads, kopš Madonas sporta centrā apmeklētājiem atvērta Oļega Maļuhina SIA "OM Sports" kafejnīca ar nosaukumu "Sports".

Kā atzīst Madonas BJSS biat­lona treneris Oļegs Maļuhins, viņa izvēle – sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus un gatavot garšīgu un sabalansētu ēdienu aktīva dzīvesveida piekritējiem, sportistiem – vispirms nozīmē veselīgu uzturu, kas gatavots no kvalitatīviem produktiem.
Taujāts, kas tad ir veselīgs uzturs, Oļegs Maļuhins papildina: – Tas nav netīšām, ka mums ir tāds zviedru galds un katram pašam ir jāuzliek porcija. Pēc manas filosofijas, skatoties uz ēdieniem, cilvēkam ir jāizvēlas tas, ko tajā brīdī gribas. Ideāls uzturs ir tad, ja izvēlies to, ko prasa organisms, kurā vienmēr ir jāieklausās. Arī jāēd tad, kad esi izsalcis, un dārzeņus – pēc iespējas vairāk.
Uz vaicājumu par to, kāds ir bijis kafejnīcas "Sports" pirmais darba gads, Oļegs Maļuhins neslēpj: – Esam noturējušies, jo nav viegli ienākt citā pilsētā un sākt visu no jauna. Gājis visādi, bija daudz jāmācās, jo tas manai ģimenei ir jauns bizness. Taču uzskatu, ka diezgan veiksmīgi bijām uzminējuši, ar ko sākt, ko piedāvāt sporta centra publikai.
Garšīgus ēdienus gatavoja mana mamma, vecmamma, arī pašam patīk gatavot ēst, un ģimenē pieņemts izmantot gan senās receptes, gan arī ko pamainīt, ieviešot kaut ko jaunu. Piemēram, šodien ir pagatavots arī Laimas Vaikules iecienīts saldais ēdiens. Taču vislielākā piekrišana ir mūsu firmas veģetārajam ēdienam – burkānu kotletēm, ko bieži pieprasa un daži brauc speciāli, lai tās nogaršotu. Salātiem daudz izmantojam dažādas eļļas – ķirbju eļļu, olīveļļu u. c. Mēģinām pieturēties pie Vidusjūras diētas, tajā ir daudz dārzeņu un daudz eļļu, kur maksimāli daudz vitamīnu. No garšvielām cieņā tur ir "Mocarella" ar kaltētiem tomātiem, žāvētiem dārzeņiem, visu dabisko.
Ļoti veiksmīga bija vasara. Madonā ciemojās un pilsētas sporta centrā trenējās daudz basketbola komandu, nacionālo izlašu, bija no Gruzijas, Baltkrievijas, Kazahijas, Latvijas. Trīs reizes pēc kārtas bija ieradušās trīs basketbola komandas no Gruzijas. Kafejnīca "Sports" sniedza ēdināšanas pakalpojumus, un bija gandarījums, jo no sportistiem saņēmām pozitīvas atsauk­smes, viņiem te patika, aicināja mūs atbraukt uz Gruziju, kur arī ir savdabīga virtuve. Apkalpojām arī vairāku nometņu dalībniekus, Latvijas nacionālo biatlona izlasi, kas trenējās sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils". Esam apkalpojuši arī vairākus lielus starptautiskus pasākumus karatē sportā, arī "Sadales tīkla" darbinieku sporta spēles mums bija liels pārbaudījums, kad vajadzēja paēdināt 300 cilvēku – bija krietni jāpaskrien, bet viss izdevās. Ēdinu arī savus sporta internāta audzēkņus, kas te brokasto un vakariņo. Katru dienu piedāvājam paēst pusdienas arī iedzīvotājiem, mēģinām strādāt tā, lai atšķirtos ar veselīgu ēdienu, ko piedāvājam sportistiem, lai būtu liela dārzeņu izvēle, cenas būtu draudzīgas. Liels pluss ir tas, ka katrs pats var izvēlēties, ko likt savā šķīvī, sakombinēt salātus, gaļu, mērci, citas piedevas – to, kas labāk garšo. Pēc pasūtījuma cepam sāļās un saldās tortes gan kāzām, gan jubilejām un citiem goda mielastiem. Esam priecīgi, ka mums ir izdevies atrast lielisku pavāri Anitru Kirejevu.
Kafejnīcas piedāvājumā ir svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas. Vai izdevies pieradināt sporta centra apmeklētājus tās dzert? – Tas ir veselīgi, un daudzi ienāk tikai izdzert glāzi sulas. Draudzīgās cenas arī veicina izvēli par labu sulai, – apstiprina uzņēmuma vadītājs. – Rudenī sulas tiek spiestas no burkāniem, āboliem, ķirbjiem, vēlāk – no apelsīniem. Te ir arī dabiskie, enerģētiskie kokteiļi, kokteiļi ar banāniem, kas domāti bērniem, kuri aktīvi sporto. Firmas kokteiļi ir ļoti iecienīti, arī sporta dzērieni, kas nepieciešami ikvienam, ne tikai tiem, kas nodarbojas ar sportu, apmeklē treniņus un nodarbības hallē. Divreiz nedēļā nāk vingrot arī seniori, kas ļoti daudz dzerot tieši sulas un veselīgos dzērienus, jo pirms ziemas ir jānodrošina vitamīnu krājumi, – uzsver bijušais biatlonists, piebilstot, ka arī pats gan regulāri lieto multivitamīnus, gan papildina omega 3 krājumus.
Kā atzīst Oļegs Maļuhins, kafejnīcas darbā grūtākais ir diendienā sarēķināt, cik pusdienotāju varētu ierasties. Pirmā darba gada laikā ir izveidojies pastāvīgo klientu loks, bet nereti kafejnīcu apmeklē arī viesi. Jābūt tam gataviem.
Par ēdināšanas uzņēmumu konkurenci kafejnīcas "Sports" saimnieks dalās atziņā: – Tas ir tikai normāli, un kurā nozarē gan tās nav. Ir jāmēģina izdzīvot un jāatrod piedāvājumā kaut kas interesantāks. Katrs pats izvēlēsies, kur doties pusdienot.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px