– Vai jūs zināt, ka šosestdien, 10. oktobrī, Madonas Saieta laukumā notiks Kartupeļu svētki, un vai esat iecerējuši tos apmeklēt? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Indriķis no Kusas: – Īpašu uzmanību šai informācijai neesmu pievērsis, bet gan jau Madonā Kartupeļu svētki arī šoruden būs. Parasti tos arī apmeklēju, un, piemēram, medus ir viens no pirkumiem, ko iegādājos. Citreiz nopērku arī kartupeļus.
Madoniete Ļubova: – Kartupeļu svētkus apmeklējam katru gadu, un arī šis gads nebūs izņēmums. Mani interesē sēklas kartupeļi, lai šķirnes varētu pamainīt, kā arī, protams, citas preces. Katrā ziņā piedāvājums pircējiem šajos svētkos ir ļoti plašs.
Ina no Jūrmalas: – Par Kartupeļu svētkiem esam informēti, uz tiem braucam katru gadu. Mūs vairāk interesē dārzeņi – sīpoli, ķiploki, bet kartupeļi – ne, jo šaipusē esam vasarnieki. Pa vasaru dzīvojam Saikavā, 50 metru no Aiviekstes, bet pēc Kartupeļu balles atgriežamies Jūrmalā . Arī „Stariņu" lasām, tāpēc zinām, ka svētki šoreiz notiks Saieta laukumā.
Madonietis Gunārs: – Šī tradīcija man ir labi zināma. Kādreiz, kad Kartupeļu svētki vēl notika pie „Ziemeļu naftas", tajos kopā ar citiem uzstājos kā pašdarbnieks. Šajā rudens gadatirgū var daudz ko nopirkt, tai skaitā arī kādu jaunu kartupeļu šķirni.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA