Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Tas nav spēks, un tas nav vājums, vienkārši tāds aicinājums…”

INĀRA CAKULE, Madonas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja

Autors • 29.09.2015.

“Tas nav spēks, un tas nav vājums, vienkārši tāds aicinājums…”
Burtu lielums

Madona ir viena no retajām un līdz ar to ļoti īpašām vietām Latvijā, kur darbojas tēlotājmākslas studija. 3. oktobrī pulksten 14 tēlotājmākslas studija aicina visus krāsu pasaules interesentus, savus bijušos un esošos dalībniekus, atbalstītājus un vienkārši draugus padalīties krāsu izjūtās un uzpildīties ar jaunām, gaišām emocijām „40 gadu krāsu un garšu vakarā".

Madonas kultūras nama telpās visos stāvos būs studijas „Madona" izstādes. Ceturtajā stāvā, kur studija mīt nu jau astoņus gadus, būs iepazīšanās ar autoriem, iespēja iejusties mākslinieku pasaulē – mirkļi mūzikā, fotokrāsās un sarunās, piedalīšanās uzstādījumu salikšanā, gleznošanas darbnīcās un fotosalonā.
Tautas tēlotājmākslas studija „Madona" 40. jubilejas gadu aizsāka jau 2014. gada martā ar izstādi Cesvaines novada domes zālē un jūnijā ar lielo izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs. Viss gads studijai bijis ļoti aktīvs, ar daudzām izstādēm – trīsreiz izstādes izliktas Sarkaņu bibliotēkā, divreiz – Sarkaņu pagasta tautas namā „Kalnagravas", Lazdonas bibliotēkā, Nodarbinātības valsts aģentūras Madonas filiāles telpās Agneses Briedes izstāde „Gadalaiki", „Krūmiņa beķerejā". Šogad jo sevišķi ir apbraukāta Latvija – Rīgā, Imantas kultūras centrā, bija Jāņa Simsona un studijas gleznu izstāde; Vecrīgā, kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums" – izstāde „Madonu meklējot"; izstāde Latvijas Nacionālā kultūras centra filiālē Rīgas Nevalstisko organizāciju centrā un Skrīveru sociālās aprūpes centrā.
Madonas kultūras nama pasākumu apmeklētāji ir pieraduši pie izstādēm otrajā un ceturtajā stāvā. Jāteic gan, ka studijas dalībnieki bieži sūrojas par piemērotu telpu un vietu trūkumu gleznu izvietošanai. Jubilejas reizē katram no dalībniekiem mēģināsim rast un pielāgot daudzas vietas un stūrīšus, kur izvietot darbus. Veikums ir liels, jo dalībnieki ir ļoti aktīvi un radoši, klāt piepulcējas arvien jauni dažāda vecuma, izglītības un profesiju cilvēki – gan tādi, kuri beiguši augstskolas, gan tādi, kuri nekur nav mācījušies mākslas priekšmetus un šeit apgūst pirmās iemaņas zīmēšanā, glezniecībā un kompozīcijā.
Septembrī un oktobrī darbdienās izstādes apskatāmas Madonas novada pašvaldības ēkas 2. un 3. stāvā, Nodarbinātības valsts aģentūrā, tās var arī aplūkot „Krūmiņa beķerejā" un Madonas pilsētas kultūras namā.
Aicinām 3. oktobrī iepazīt krāsu garšu izjūtu. Tas, cik garš ievilksies vakars, būs pašu rokās.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px