Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Šogada raža

Redakcija

Autors • 22.09.2015.

Burtu lielums

Kāda šovasar dārzos un mazdārziņos ir padevusies raža? – aizejošās vasaras noskaņās jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Lubāniete Elza: – Kaut cik jau raža ir padevusies, un gandrīz viss, kas bija izaudzis, ir arī novākts. Pamazām pārstrādāju arī ābolus. Vislabāk šogad ir padevušies sīpoli –
tie izauguši vareni. Bet vēl ir jādodas uz mežu, jo gribu salasīt brūklenes. Tās vēl varot salasīt.

Madoniete Svetlana: – No visa audzējam pa druskai, bet šogad raža ir slikta, nekas prātīgs nav izaudzis. Arī gurķi, ko citos gados nezinājām pat, kur likt, nav izauguši. Pat āboli, kuru ābeļu zaros ir daudz, tagad krīt zemē, taču izrādās, ka tie ir iepuvuši.

Guntis no Sāvienas: – Dārzeņu raža šogad Latvijā nav nekāda izcilā, bet, ja jūs redzētu, kādi kartupeļi ir padevušies Somijā, kur es vairākus mēnešus strādāju. Mazā lauciņā tur tika novākta ap 100 t liela raža. Tiesa, kaimiņiem Sāvienā ir izaugusi lieliska graudaugu raža, izaudzētos graudus pat grūti realizēt.

Tatjana no Ļaudonas: – Šogad kartupeļi ir labi izauguši, ko nevar teikt par gurķiem. Taču es šovasar strādāju Somijā. Pēc tā, kā tur bija jārukā, varu teikt, ka Latvijā neviens nestrādā. Somijā var ļoti labi nopelnīt. Somi paši gan uzskata, ka viesstrādniekiem maksā maz, bet es nekad to nevarētu nopelnīt te, Latvijā. Dārzeņu novākšanos laukos nevienu somu neredzēju, viss turas uz Latvijas jauniešu, tai skaitā Praškeviču dinastijas no Sāvienas, pleciem, kuri tur strādā kā roboti.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px