Deviņpadsmito gadu Madonas pusē notiks zināšanu apmaiņas pasākums mūzikas jomā „Ģitāristu sesija". Šogad tās atrašanās vieta tiek mainīta, jo no Madonas kultūras nama sesija pārcelsies uz Praulienas pamatskolu.
Skolēnu rudens brīvlaikā no 25. līdz 30. oktobrim, kad īstenosies sesijas programma, uz Praulienu aicināti akustiskās un elektriskās ģitāras spēlētāji, basisti, bundzinieki, vokālisti un kokles spēlētāji no visas Latvijas.
Jauna vieta, jauna klase
Kā tiekoties vēsta sesijas organizators Imants Pulkstenis, viss notiks tikai Praulienā (skolā, „Apiņu kaltē"), izņemot relax tūri, kas plānota Latgalē pie Gunāra Igauņa. Jaunums būs kokles klase, jo šis instruments kļuvis populārs un pieprasīts.
– Liels prieks satikties ar palīgiem no Kultūras akadēmijas, – uzsver Imants Pulkstenis. – Ieva Kultūras akadēmijā 4. kursā studē kino producēšanu, Toms 3. kursā –
starpkultūru sakarus Latvija-Polija. Organizējot tik vērienīgu pasākumu, vienam visu paveikt nav iespējams, tāpēc devos uz Kultūras akadēmiju pie rektores Rūtas Muktupāvelas, viņa nopriecājās un izsludināja konkursu. Praksei pieteicās trīs studenti: Ieva, Toms un Brigita, kuri vēlas palīdzēt sesijas darbos. Šodien pirmo reizi sanācām kopā, jau bijām Praulienas pamatskolā. Katrā ziņā šai skolai rudens brīvlaikā notiekošais nebūs ikdiena. Esmu jau ticies ar skolas direktori Tamāru Misiņu, vietējo kultūras kūrētāju Sarmīti Lazdiņu, tāpat Praulienas pagasta pārvaldes vadītāju Valdi Gotlaufu un saņēmis šo cilvēku atbalstu. Jau zināms, ka sesijas meistari apmetīsies „Apiņu kaltē", dalībnieki – skolā.
Sesijas meistari un konkursi
Nodarbības sesijas laikā vadīs jau iepazīti meistari: akustiskās ģitāras – Andris Jeziks un Rihards Lībietis, elektroģitāras – Jānis Kalniņš, Arturs Liede un Artūrs Zemnieks, basģitāras – Phil Spalding (UK) un Rafiņš, vokālistus – Andrejs Gradinarovs, kokles – Rasa Vītola un Ansis Jansons, bundzinieki uz piecām dienām tiks nodoti Andra Buiķa ritmu pasaules varā.
Sesijas dalībnieki varēs piedalīties paneļdiskusijās ar atzītiem mūziķiem, baudīt koncertus, instrumentālistiem un rokgrupām būs iespēja piedalīties konkursos, jamsession, būs konkurss „Neredzamā ģitāra" un izbraukums pie Gunāra Igauņa, lai apskatītu mūzikas instrumentu muzeju Gaigalavā. Sesijas noslēgumā notiks dalībnieku un viesu koncerts.
„Trojas zirgs" un jaunums programmā būs svētdien, 25. oktobrī, notiekošais pārnovadu jauno vokāli instrumentālo ansambļu festivāls „Praulienas ritmi". Festivāls būs lieliska iespēja sevi parādīt, un, ja kāds vēlēsies turpināt augt, varēs palikt uz „Ģitāristu sesijas" piecām dienām. Pieteikumus rakstīt uz e-pastu [email protected].
Imants piebilst, ka pirmo reizi sesijas vēsturē plānoti izcilu ar Madonas vārdu saistītu mūziķu vārdā nosaukti konkursi. Tiem balvu fondu veidos organizatoru gatavotas speciālbalvas, sponsoru dāvinājumi un naudas prēmijas.
Brīvprātīgo atziņas
Līdz šim sesijas sagatavošanas darbos Imantam Pulkstenim palīdzējuši Madonas jaunieši, šoreiz ir citādi – talkā nāks rīdzinieki.
– Izlasīju prakses piedāvājumu un, tā kā pati nodarbojos ar mūziku (dziedu, spēlēju flautu), nolēmu pieteikties, – „Staram" stāsta Kultūras akadēmijas studente Ieva. – Pasākums „Ģitāristu sesija" ir izskanējis visā Latvijā, to zina daudzi, man tā būs laba pieredze. Sesijā turklāt varēs gūt lieliskus kontaktus, kas vienmēr noder. Tā būs skola, pieredze un forši pavadīts laiks.
Jautāta, vai nebūs jākavē mācību darbs, Ieva smaida: – Lekcijas, protams, nedaudz būs jākavē, būs arī jāatliek citi darbi, bet katrs jau izvērtē savas prioritātes, un mana prioritāte divus mēnešus būs „Ģitāristu sesija".
Līdzīgi kā Ieva arī Toms atsaucies prakses piedāvājumam, jo tas viņu uzrunājis un ieinteresējis. „Pasākums solās būt aizraujošs, tā sagatavošanā darīšu darbus, kas man iedalīti – kontaktu apziņošana, reklāma un daudzi citi."
Kā pieteikties sesijai?
Ikviens, kurš vēlas piedalīties „Ģitāristu sesijai", līdz 20. oktobrim aicināts iesūtīt anketu, kas atrodama projekta mājas lapā www.gitaristusesija.lv. Ieteikums to darīt iespējami drīz, jo ir paredzētas pārsteiguma balvas pirmajiem 10 dalībniekiem, kuri izpildījuši visu anketās prasīto. Dalības maksa ir 100 eiro (ēdināšana trīsreiz dienā, relax tūres izbrauciens, naktsmītnes, gultasveļas komplekts, sesijas meistarklases, koncerti, konkursi, aparatūra un izdales materiāli). Ja naktsmītnes un ēdināšana netiek izmantota, dalībniekam jāmaksā 50 eiro. Transports maršrutā Madona-Prauliena-Madona tiks nodrošināts, iepriekš saskaņojot ar organizatoriem.
Sesiju atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģions, Madonas novada dome, Praulienas pagasta pārvalde, SIA „Norte". Ar sesiju draudzējas: AS „Balticovo", SIA „Junge", veikals „Papīrs", „Bro Creation". Par sesiju runā: draugiem.lv, Radio NABA, EHR, Super FM, Radio TEV, Radio 1, „Stars", Boom FM, Re:TV, Chaula TV.
Sesijas mājas lapa var pateikt vairāk: www.gitaristusesija.lv.