– Vai jūs zināt, ka Madonā, atzīmējot Starptautisko miera dienu, tiks iestādīts koks, un vai jūs arī kādreiz esat stādījuši kokus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Uģis no Lubānas: – Par to, ka tiek atzīmēta šāda diena, līdz šim nezināju, bet stādīt kokus gan ir laba lieta. Arī es, protams, savā dzīvē esmu stādījis kokus – ozolu, liepas, arī skuju kociņus. Esmu lauku zēns, un man ir tuva daba. Taču šodien no dabas liela daļa diemžēl attālinās.
Madoniete Sofija: – Tā ir jauka tradīcija – koki ir jāstāda, bet par Miera dienu gan dzirdu pirmo reizi. Kokus esmu stādījusi gan skolas, gan vēlākajos gados, galvenokārt liepas, arī ozolus, kļavas un citus.
Madoniete Ieva: – Par tādu Starptautisko miera dienu iepriekš nebija informācijas, bet stādīt kokus – tā ir jauka tradīcija. Un ne tikai šajā dienā, bet arī citās. Mežus taču izcērt, un arī tie ir jāatjauno. Madonā ir ļoti skaisti stādījumi. Mums ir veicies, jo ir gan parki, gan skvēri.
Īve no Bērzaunes: – Es atbalstu koku stādīšanu, man jau tāds zīmīgs vārds, un arī īvi esmu iestādījusi. Koku taču nevar būt par daudz, pie tā vajadzētu piedomāt katrā ciemā. Arī Starptautiskās miera dienas atzīmēšana ir ļoti aktuāla, it sevišķi šajā sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā, kad karu un konfliktu dēļ bēgļu straumes pārpludina Eiropu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA