Atzīmējot "Futbola dienu 2015", Madonas pilsētas stadionā 11. septembra vakarā norisinājās Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas organizētais pasākums futbola nodaļas audzēkņiem un viņu vecākiem.
No 7. līdz 13. septembrim visā Eiropā un Latvijā norisinājās Futbola diena, kur ikvienam šīs spēles cienītājam bija iespēja gan piedalīties, gan organizēt aktivitātes. Arī Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas futbola nodaļa, organizējot aktivitātes, atzīmēja sporta spēļu karaļa – futbola – dienu.
Vispirms jaunākās grupas audzēkņi (7-8 gadi) izspēlēja miniturnīru 3 : 3, kur, šādā formātā spēlējot, bērni ļoti daudz ir kontaktā ar bumbu. Spēlēs, kur rezultāts nebija noteicošais, katrs vārtu guvums bija emocionāls, jo visu vēroja vecāki, un bērni centās demonstrēt treniņos apgūto. Spēles tiesāja vecākās grupas U-12 (2003. g. dz.) audzēkņi, kam bija lieliska iespēja parādīt savas zināšanas spēles noteikumos, kā arī saprast tiesneša izjūtas spēles laikā.
Pēc mazāko audzēkņu turnīra un apbalvošanas sekoja ilgi gaidītā spēle, kur laukumā tikās vecāki un U-12 (2003. g. dz.) puiši. Vecākiem, lai izprastu sava bērna sportisko nodarbošanos un nepieciešamās prasmes, bija iespēja pārbaudīt pašu spēkus. Spēles gaita bija azartiska, ar daudziem vārtu guvumiem, bet panākumu izcīnīja un vecākus pamācīja jaunie futbolisti.
Pasākuma galvenā atziņa, ko pauda gan bērni, gan vecāki, bija tā, ka futbols nav tikai fizisks un aktīvs darbs, bet arī iespēja katram sevi realizēt – kā aktīviem bērnu vecākiem, kā topošajam izlases spēlētājam vai kā līderim dzīvē, skolā, ģimenē.
Paldies pozitīvajiem vecākiem par atsaucību!