25. septembrī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) skolās rīko Olimpisko dienu. Tā šogad noritēs ar devīzi "Nebrīnies, piedalies!" un ir veltīta basketbola spēles popularizēšanai.
Kā ierasts, arī šoreiz Olimpiskās dienas pasākumi iesāksies ar rīta vingrošanas kompleksu vienlaicīgi visās 348 norises vietās Latvijā.
Madonas novada sporta skolotāju metodiskā apvienība aicina visa novada skolu klases pulcēties uz kopīgu Olimpisko dienu Madonas pilsētas sporta centrā, ja vien pasākums netiek rīkots savā skolā.
– Pulcēsimies 25. septembrī Madonas pilsētas sporta centrā jau no pulksten 9.10, bet pulksten 9.30 sāksies kopīga rīta vingrošana visas Latvijas skolēniem. Ikviena skolēna steidzīgajā ikdienā rīta vingrošanai būtu jāatlicina laiks. Olimpiskā diena šoreiz ir veltīta olimpiskā sporta veida – basketbola – popularizēšanai. Ar nosaukumu "Basketbols ir mana spēle" dienas garumā notiks daudzveidīgas sportiskas aktivitātes. Pasākuma dalībnieki kopā ar basketbola spēles lietpratējiem – basketbola treneri Agni Beķeri un viņa audzēkņiem – iepazīsies ar basketbola noteikumiem, palīdzēs organizēt sacensības. Varēs iesaistīties dažādos konkursos, jautrajās stafetēs, rotaļās ar basketbola elementiem. Paredzētas gan daudzveidīgas fiziskās aktivitātes, gan arī erudītu konkurss. Notiks zīmējumu un domrakstu konkursa darbu izvērtēšana un uzvarētāju paziņošana. Visi kopā gūsim pozitīvus iespaidus, – pastāstīja Madonas novada sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Elita Gusarova.
LOK vēsta, ka viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu, sponsoru un atbalstītāju speciālbalvas, kā arī sporta inventāru.