Vēl jau koku lapas nav skārušas rudens salnas, tās vasarīgi zaļo, un arī skaistie puķu stādījumi pēc sausās vasaras, sagaidot beidzot veldzi, pieņemas spēkā un kļūst aizvien krāšņāki. Taču, neraugoties uz to, iedzīvotāji neatliek savu māju teritoriju sakopšanu, vāc gan vēja norautās koku lapas, gan citus tā saucamos zaļos atkritumus, līdz ar to ir aktualizējies jautājums – kā ir ar lielajiem maisiem, vai tos var jau saņemt un vai pašvaldība tos arī šoruden Madonas pilsētā izvedīs bez maksas?
Kā „Staram" pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, tie iedzīvotājiem ir jau pieejami.
– Pamazām lielos maisus esam sākuši izsniegt. Kārtība nav mainījusies – tos var saņemt Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļā (Gaujas ielā 37) vai arī pieteikt pa tālruni 29287466. Daļa madoniešu šo kārtību ir labi ielāgojuši, jo šāds pakalpojums pilsētas iedzīvotājiem tiek sniegts daudzu gadu garumā. Viņi zina, ka nepieciešamības gadījumā ir mums jāpiezvana, un lielie maisi tiks atvesti, lai pēc tam tos piepildītus aizvestu, – uzsvēra Gita Lutce.
Viņa akcentēja, ka lielajos maisos drīkst likt tikai un vienīgi zaļo masu – puķu lakstus, zāli, lapas, nelielus koku zarus, arī skaidas un līdzīgus atkritumus, bet nekādā gadījumā tos nevar piepildīt ar sadzīves atkritumiem – plastmasas pudelēm, stikla taru, šīferi, akmeņiem, būvgružiem, zemi, makulatūru, lielgabarīta atkritumiem utt.
Vaicāta, kā rīkoties ar āboliem, kas šoruden, izskatās, ir īpaši aktuāli, Gita Lutce skaidroja, ka „saprāta robežās" to drīkst darīt, bet jāatceras, ka, ja ar āboliem pieliek pilnu lielo maisu, smaguma dēļ var būt problēmas ar to izvešanu, turklāt tādā gadījumā iespējami ātri jāpiesaka izvešana, lai, nepieļaujot ābolu sapūšanu maisos, tos varētu vienas vai divu dienu laikā izvest.