Ar izcilu sniegumu un mērķtiecīgumu vieglatlētikas sporta veterāni rāda priekšzīmi jaunāko paaudžu sportistiem.
Kopīgiem spēkiem ar Latvijas Vieglatlētikas savienības, Latvijas Sporta veterānu savienības (LSVS), Latvijas vieglatlētikas Veterānu asociācijas un pašvaldību atbalstu vieglatlētika kā visu sporta veidu karaliene ir stiprināta un celta gaismā ar neskaitāmām uzvarām un labotiem rekordiem. Latvijas vārds jau ir spilgti ierakstīts Eiropas un pasaules čempionātu rezultātu listēs un citu valstu dalībnieku – konkurentu – vidū.
Šajā sezonā Latvijas veterānu izlasei martā norisinājās nozīmīgas sacensības Eiropas čempionātā vieglatlētikā Polijas pilsētā Toruņā. Svarīgs posms aizvadīts arī Valmierā, par ko gan citu sacensību organizatori, gan dalībnieki teic lielu paldies valmierietim Raitim Ravinskim un viņa komandai – par atbildības uzņemšanos, sarīkojot lieliskā gaisotnē pavadīto Baltijas čempionātu vieglatlētikā veterāniem 13. un 14. jūnijā. LSVS 52. sporta spēļu finālposms Bauskā (18. un 19. jūlijā) bija kā lielākais divdienu iesildīšanās mačs pirms vieglatlētu – senioru – lielākā gada notikuma – pasaules čempionāta, kas augustā notika Francijas pilsētā Lionā.
5. septembrī sporta vecmeistarus ceļš veda uz Jēkabpils stadionu, kur svinīgi kopā ar pilsētas talismanu Lusillo tika kopīgi atklāts I Latvijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Šajā dienā ikvienam bija iespēja apliecināt savu patriotiskumu ar līdzdalību šajā nozīmīgajā vieglatlētikas sporta pasākumā.
Vērtīgākā balva čempionātā, par ko bija vērts cīnīties ikvienam dalībniekam, bija Latvijas Vieglatlētikas savienības oriģinālā medaļa. Tās saņēma godalgoto vietu ieguvēji 11 disciplīnās un 11 vecuma grupās dāmām, 11 disciplīnās un 12 vecuma grupās kungiem. Arī Madonas novads var lepoties ar dāsnu medaļu „ražu" pirmajā čempionātā. Izcīnītas 4 zelta, 5 sudraba un 7 bronzas medaļas. Dace Saulīte uzvarēja 400 m skrējienā un 5000 m soļojumā, Līga Platpīre – šķēpa mešanā, Helmuts Polis – 1500 m skrējienā. Sudraba medaļa Dacei Saulītei – lodes grūšanā, Rutai Kozlovskai – 5000 m soļošanā un 3000 m skrējienā, Ilonai Pupausei – 400 m skrējienā, Helmutam Polim – 400 m skrējienā. Bronzas medaļas: Mārai Rināsai – divas, Līgai Golubevai, Ilonai Pupausei, Līgai Platpīrei, Helmutam Polim, Uldim Sudāram. Atzinību pelnījuši arī Kārlis Bricis par startu lodes grūšanā un Jānis Vocišs par startu šķēpa mešanā.
Par čempionāta augstvērtīgākā rezultāta uzrādītāju tika atzīta varakļāniete Santa Jokuma: lodes grūšanā (4 kg lode) – 9,69 m, diska mešanā – 33,29 m.
Fantastiski bija redzēt, kā Latvijas vadošie sporta vecmeistari ar sirdsdegsmi un enerģiju darbojās vieglatlētikas arēnā. Paldies katram dalībniekam un līdzjutējam, kas piedalījās šajā čempionātā, jo vienam bez otra mums šis čempionāts nebūtu izdevies. Paldies Madonas novada domei gan par finansiālo, gan morālo atbalstu.
Pārsteigumu netrūka visas dienas garumā, čempioni, kā arī 2. un 3. vietas ieguvēji tika apbalvoti ar Latvijas Vieglatlētikas savienības medaļām, absolūti labākā rezultāta īpašnieks katrā disciplīnā tika pie oriģināla čempionāta krekliņa, apbalvošanas laikā čempionāta dalībnieku vidū tika izlozētas laimīgās lozes ar čempionāta prezentācijas balvām. Augstvērtīgākā čempionāta rezultāta uzrādītājiem sieviešu un vīriešu konkurencē speciālbalva bija no sporta veikala. Pēc savu disciplīnu veikšanas bija iespēja enerģiju atgūt, baudot gardo spēka putru, Lusillo bija atvērts fotosesijai visas dienas garumā.
Rezultāti publicēti: www.lat-athletics.lv; www.lvva.lv; www.jekabpilssc.lv.