– Kādas ir jūsu domas par Finanšu un Tieslietu ministriju lēmumu, sākot no 2016. gada, palielināt Nekustamā īpašuma nodokļa apmēru lauksaimniecībā izmantojamajai zemei, un vai tas skars arī jūs? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Jānis: – Mani tas neskar, bet, protams, tas ir slikti, ja nodokli pieliek lauksaimniecībā izmantojamajai zemei. Drīzāk būtu jāņem nost, nevis jāpalielina – vismaz tiem, kam zeme pieder un kuri paši to apstrādā, kaut ko audzē un izmanto lauksaimnieciskajai ražošanai. Nodokli varētu palielināt tiem, kas zemi iepirkuši vairumā, to pārdod tālāk un pelna.
Uldis no Murmastienes: – Tas skars cilvēkus laukos, un daudzus ietekmēs diezgan būtiski. Pats vēl neesmu parēķinājis, kāds varētu būt palielinājums nākamajā gadā, bet tas jau ir jūtams katru gadu, jo nodoklis par zemi un citiem īpašumiem aizvien palielinās. Cīnīsimies, būs jau tāpat jāizdzīvo, graudi jāaudzē un jāpārdod.
Juris no Cesvaines: – Mani tas neskar, bet esmu pārliecināts, ka nodoklis par lauksaimniecībā izmantojamo zemi nebūtu jāpaaugstina. Manuprāt, neko vispār nevajadzētu palielināt.
Valdis no Kalsnavas: – Nodokļa palielināšana nekad pie laba nav novedusi un cilvēkos atsaucību guvusi. Kāpēc vispār būtu jāceļ nekustamā īpašuma nodoklis? Tas jau tāpat ir gana liels. Mani pašu tas skars minimāli, bet tie, kam ir lielas zemes platības, to izjutīs sāpīgi.