Beidzot ir iestājies karsts un saulains laiks, vasara ir sākusies tā pa īstam, bet arī jaunais mācību gads vairs nav aiz kalniem: līdz tā sākumam ir palikušas vien dažas nedēļas, tāpēc Madonā sastaptajiem skolēniem un jauniešiem jautājām: – Vai skolai esat visu jau sapirkuši?
Madoniete Veronika: – Es mācīšos Madonas pilsētas 2. vidusskolas 6. klasē. Skolai viss ir sapirkts, bet nekas daudz jau nebija arī jāpērk. Prieks, ka ir tik silts laiks. Dzīvoju ārā un baudu saulaino laiku, pārsvarā peldos karjera ezerā, bet šovasar esmu bijusi arī pie jūras.
Diāna no Barkavas: – Vasarā dzīvojos pa māju, palīdzu vectēvam mājas darbos. Rudenī sākšu iet Malnavas koledžā, lai apgūtu finansista specialitāti. Vēl jau visu neesmu sapirkusi, tāpēc esmu atbraukusi uz Madonu, lai iegādātos nepieciešamo skolai.
Dzelzaviete Marija: – Uz skolu gan vēl iet negribas. Patlaban apmeklēju kursus, gribu izmācīties par konditora palīgu. Vasaru izmantoju lietderīgi, negribas to izšķiest veltīgi. Esmu nolēmusi sākt strādāt, bet mācības turpināt vakarskolā. Ceru, ka nekas daudz nebūs jāiegādājas, bet sapirkt burtnīcas vienmēr var paspēt.
Katrīna no Barkavas: – Es mācīšos Tilžas pamatskolas 6. klasē. Tagad ar mācību grāmatām, darba burtnīcām nodrošina skola, līdz ar to, var teikt, ir jāsapērk tikai drēbes, apavi, bet ar kādiem 100 eiro jau ir jārēķinās.