Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas pūtēju orķestra panākumi

INESE ELSIŅA

Autors • 06.08.2015.

Burtu lielums

Otro gadu 25. jūlijā Cēsīs notika izklaidējošās un deju mūzikas festivāls „Cēsu kauss pūtēju orķestriem 2015".

Ja pirms gada orķestra obligātais skaņdarbs bija valsis, šogad trīs dažādās grūtības pakāpes grupās tas bija tango, ko sacerējuši Andris Riekstiņš, Marģeris Zariņš un Pēteris Butāns. Konkursā kopumā piedalījās seši kolektīvi: pūtēju orķestri no Madonas, Cēsīm, Madlienas, Jūrmalas, Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris un LR Zemessardzes orķestris. Katrs kolektīvs gatavoja atbilstošas grūtības pakāpes repertuāru, iekļaujot obligāto skaņdarbu – tango. Žūrija, kuras sastāvā bija Hando Poldmē (Igaunija), Raitis Ašmanis un Aivars Krūmiņš (Latvija), izvērtēja orķestru sniegumu, piešķirot atbilstošu vērtējumu. Konkursa „Grand Prix" ieguva Zemessardzes orķestris diriģenta Anda Kareļa vadībā, savukārt 1. vietu žūrija piešķīra Madonas kultūras nama pūtēju orķestrim „Madona", ko vada Andrejs Cepītis.
Paralēli konkursam, kas notika Cēsu vecajā tirgus paviljonā, orķestri ar daudzveidīgu koncertprogrammu iepriecināja svētku dalībniekus arī Rožu laukumā. Tur 250 pūtēju orķestru mūziķi, kas bija sabraukuši no dažādām Latvijas vietām, līdz pat pusnaktij muzicēja par prieku sev un skatītājiem. Savukārt pavisam citas noskaņas mūziku dienas vidū bija iespēja baudīt Cēsu Sv. Jāņa baznīcā, kur koncertu sniedza vairākkārtējais starptautisko konkursu uzvarētājs un laureāts – Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Puriņa vadībā. Orķestris, kurā apvienojušies vairāk nekā pussimts talantīgu jauniešu no visas Latvijas, kopā muzicē tikai divas nedēļas vasarā, katru gadu tam ir pilnīgi jauns, unikāls sastāvs. Šogad sagatavošanās nometnes laikā orķestranti darbojās Cēsis, un dalība Cēsu svētkos bija mēģinājumos paveiktā atrādīšana klausītājiem. Pēc svētkiem Cēsīs orķestris devās uz Austriju, lai piedalītos starptautiskajā orķestru mūzikas festivālā un konkursā.
Starp citu, cēsnieki uzskata, ka šā gada vasaras projekts ir solis tuvāk tam, lai Cēsis, kur strādā divi vietējie pūtēju orķestri, kļūtu par Vidzemes pūtēju orķestru centru. Savā ziņā to apliecināja marta beigās notikušais VII Latvijas pūtēju orķestru konkurss un III Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss „Baltic open", kuru norisei tika izvēlēta jaunā Vidzemes koncertzāle Cēsīs. Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā „Baltic Open" 1. vietu ar vislielāko punktu skaitu izcīnīja Madonas kultūras nama pūtēju orķestris „Madona" Andreja Cepīša vadībā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px